Jebkuru telefonu būs jālādē caur micro-USB portu, ko nosaka ES jaunā vienošanās

Septiņpadsmit pasaules vadošie mobilo tālruņu ražotāji, tai skaitā Nokia, Samsung, Sony-Ericsson, Blackberry un pat Apple ir parakstījušas līgumu, kurš nosaka, ka nākotnes mobilie telefoni tiks lādēti caur vienu savienojumu – micro-USB portu. Tas nozīmē, ka iegādājoties jaunu telefonu Eiropā, jau sākot ar nākamo gadu, tas būs aprīkots ar vienu standarta lādētāju un tas būs saderīgs ar citu mobilo telefonu ražotāju lādētāju. Viena uzlāde ar jebkura mobilā telefona lādētāju – tas ir fantastisks jaunums. Iespējams, ka šis jauninājums ir praktiskākais, kas skars visus mobilā telefona lietotājus Eiropā un nākotnē arī pasaulē.

Šī līguma ievērošana nozīmē to, ka ražotājiem zudīs nepieciešamība komplektēt katru jauno telefonu ar savādāka standarta lādētāju. Lādētāja bojājuma gadījumā mobilā telefona lietotājs tagad daudz vienkāršāk varēs to nomainīt, kas līdz šim nereti bija visai problemātiski. Iegūs arī planētas ekoloģija un apkārtējā vide, jo katru gadu simtiem miljonu vecu mobilā telefona lādētāju tika izmesti atkritumos.

Jau šā gada sākumā tika ziņots, ka Eiropas Komisija uzstāj mobilo telefonu ražotājiem nodrošināt visu savu izstrādājumu uzlādēšanu ar vienota tipa lādētāju. Kā jau zinām, līdz šim, pērkot telefonu, katrai ierīcei komplektā bijis savs lādētājs. Toreiz European Information & Communications Technology Industry Association (EICTA) prezidents Tonijs Graciano to neatbalstīja, atsaucoties uz juridiskiem un tehnoloģiskiem iemesliem. Bet šobrīd bija spiests atzīt, ka Eiropas Komisijai ir pietiekamas pilnvaras, lai izdotu vajadzīgo direktīvu.

Jau 2007. gadā mobilo telefonu ražotāji mēģināja paši vienoties lietot micro-USB savienojumu gan telefona lādēšanai, gan tā savienošanai ar PC, taču šī ideja tā arī netika realizēta.

Šī nav pirmā reize, kad ES jūtami iespaido patērētāju mājsaimniecības elektro iekārtas. Lielu ažiotāžu izsauca ES aizliegums – Eiropā jāaizliedz pārdot kvēlspuldzes. 2009. gada septembrī no pārdošanas izņēma 100 vatu spuldzes. Sākot ar 2010. gadu, tām sekos arī 75 vatu spuldzītes. Līdz 2012. gadam uz eiropiešu veikalu plauktiem nepaliks nevienas parastās kvēlspuldzes. Saskaņā ar EK plānu, spuldzītes, kas nāks vietā, nodrošinās elektroenerģijas patēriņa samazināšanos par 75 % .

Informācija internetā

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us