Jaunu tehnoloģiju cietie diski no Seagate

Seagate paziņojusi par pirmo 3.5″ cieto disku, kas izmantos perpendikulāro datu glabāšanas metodi, līdz ar to iegūstot lielāku lasīšanas/rakstīšanas ātrumu.

Parādīsies trīs jauni modeļi Seagate cieto disku klāstā. Tie būs no Cheetah sērijas, kas jau tagad ir vieni no ātrākajies cietajiem diskiem pasaulē.
Pašreiz Cheetah piedāvātais datu lasīšanas ātrums ir 73mbps, bet ienākot tīrgū jaunajiem modeļiem, tiem būs jau 125mbps, tātad, Cheetah 15K.5 datu pārraide būs aptuveni par 30 procentiem ātrāka nekā vecajiem Cheetah 15K.4, kuri neizmanto perpendikulāro tehnoloģiju.

Cheetah 15K.5 sērijai būs pieejami trīs modeļi, tiem atšķirsies izmērs: būs 73GB, 147GB un 300GB cietie diski. Cheetah 15K.5 pieejami Serial Attached SCSI (SAS) un Ultra320 SCSI veidos. Seagate jau kādu laiku strādā pie šīs tehnoloģijas izveides un pilnveidošanas, tas arī ir izdevies, cietie diski ir ātrāki un tie aizņems nedaudz mazāk vietas.

Šī jaunā tehnoloģija ļauj ierakstīt datus vertikālā stāvoklī, tas ir, aizņemot daudz mazāk vietas. Rezultātā ir iegūts lielāks blīvums un līdz ar to ir mazāks pieejas laiks ([i]access time ms[/i]).

Var teikt, ka Seagate jau tagad ir līderis šajā [i]perpendikulāro[/i] cieto disku tirgū ar saviem Momentus 2.5″ diskiem, kas paredzēti portatīvajiem datoriem. Tiem ietilpība ir no 30GB līdz pat 300GB un ātrums no 4200 līdz 7200 rpm.

Raksta avots: [url=http://news.com.com]News.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us