Jauns pētījums analizē 5G ietekmi uz cilvēku veselību

5G ietekme uz cilvēku veselību

Austrālijas Radiācijas aizsardzības un kodoldrošības aģentūras (ARPANSA) pārraudzībā ir veikti divi jauni pārskati, kuros tika analizēti 138 iepriekš veikti pētījumi un atkārtoti pārlūkoti 100 eksperimenti, lai meklētu iespējamās briesmas milimetru viļņu frekvencēs (zema līmeņa radioviļņos virs 6 GHz). Lai gan pētījumi un zinātniskā analīze, visticamāk, turpināsies, šis padziļinātais pārskats par to, ko mēs līdz šim zinām par 5G un ar to saistītajām tehnoloģijām, norāda, ka 5G ir cilvēkiem nekaitīgs.

Kaut arī radiolokatoros, medicīnas iekārtās un apsardzes ierīcēs, piemēram, lidostas skrīninga skeneros, caur kuriem jūs droši vien esat gājuši, tiek izmantotas frekvences, kas pārsniedz 6 GHz, tās tiks izmantotas daudz plašākā mērogā, jo Latvijā un visā pasaulē tiek izvērsti 5G tīkli.

Apkopojot datus par genotoksicitāti (mutācijām), šūnu proliferāciju, gēnu ekspresiju, membrānu darbību un citiem bioloģiskiem efektiem, pētnieki nevarēja atrast pierādījumus tam, ka zema līmeņa radiofrekvenču lauki virs 6 GHz, piemēram, tie, kurus izmanto 5G tīkls, ir bīstami cilvēku veselībai

Komandas secinājumi atbilda ICNIRP noteiktajiem un visā pasaulē plaši pieņemtajiem drošības standartiem.

ARPANSA ir izveidojuši nesen atjauninātu standartu, uzsverot robežu, pie kuras bezvadu sakaros izmantotie radioviļņi varētu būt kaitīgi: starojums no WiFi ir 100 miljonus reižu zemāks par šo standartu, savukārt mobilo sakaru torņu iedarbība ir 500 000 reižu mazāka. 

Pētnieki apgalvo, ka bažas par jaunās tehnoloģijas drošību ir pamatotas un saprotamas, taču, neskatoties uz to, kas ir lasāms sociālajos tīklos, visi līdz šim apkopotie pārliecinošie pierādījumi norāda uz 5G drošību.

Pētījuma autori skaidro, ka galvenais trauksmes celšanas avots ir sociālie tīkli. Cilvēki bija noraizējušies arī tad, kad tika ieviests 2G, taču tajā laikā nebija pieejamas šādas platformas, kurās paust savas bažas.

Abi pētījumi ir publicēti šeit un šeit (Journal of Exposure Science un Environmental Epidemiology).

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us