LG.Philips LCD atklāj pasaulei pirmo krāsaino A4 e-papīru (pirmais melnbaltais A4 izmēra e-papīrs tika atklāts 2006. gadā). Jaunajam papīram ir 4096 krāsu displejs, tas ir 300 mikrometru plāns, kā arī ir lokans. Attēlu uz papīra iespējams saskatīt pat 180 grādu platā leņķī. Pēc kompānijas teiktā, attēls ir ass pat tad, ja attēls ir izliekts. Enerģija tiek patērēta tikai pie attēla maiņas.
E-papīrs tiek izstrādāts, lai dažos gadījumos tas varētu aizvietot īsto papīru. Pašlaik ļoti daudz uzņēmumu ir izstrādājuši vieglus un plānus lokāmus e-papīra prototipus.
LG.Philips e-papīra versijas tehnoloģiskais risinājums ir pamatne, kas sakārto TFT (thin-film transistor) uz metāliskas virsmas. Tas padara e-papīru lokanu, atļaujot tam atgriezties iepriekšējā formā. Pēdējā e-papīra versijā plastikāta pamatne ir pārklāta ar krāsu filtru.
Krāsainā displeja izstrādes procesā liela uzmanība bija jāvelta karstuma izturībai, kurai ir saistība ar plastikāta pamatni un metālisko virsmu. Bija jāizstrādā tehnoloģijas, kas samazina struktūras deformācijas iespēju, jo izstrādē nepieciešama augsta temperatūra. Bija jāveic pētījumi un jāizstrādā lamināta, tranzistoru un krāsu filtra tehnoloģijas.
Uzņēmums PVI iepazīstināja ar Vizplex e-papīra tehnoloģiju, kas tāpat kā LG.Philips izmanto elektronisko tinti no E-Ink. PVI mazākie displeji, kuru izmēri ir starp 1.9 un 9.7 collām, tiks laisti klajā šovasar. Tie paredzēti izmantošanai mobilajos telefonos, mūzikas atskaņotājos, elektroniskajās plāksnēs un grāmatās.
Uzņēmums Seiko Epson iepazīstināja ar savu A6 izmēra augstas izšķirtspējas e-papīru, kas arī izmanto E-Ink un ražošanas tehniku sauktu par surface-free tehnoloģiju (SUFTLA).
Avots: itworld.com