Jaunizveidotā sistēma neļaus autovadītājiem pārkāpt ātruma ierobežojumus

Lielbritānijā no šodienas izmēģināšanā nonāk jaunā sistēma – [i]Intelligent Speed Adaption[/i], kas neļaus autovadītājiem pārkāpt ātruma ierobežojumus. Automašīnā iebūvētais dators noteiks auto ātrumu, salīdzinās to ar karti, kurā ir norādīti visi ātruma ierobežojumi un tad attiecīgi liks vadītājam samazināt ātrumu.

Šāda programma uzsākta, lai glābtu cilvēku dzīvības visā Apvienotajā Karalistē, sistēmas ievietošana mašīnā maksātu 500 sterliņu mārciņu. Tās pretinieki apgalvo, ka sistēma ierobežo vadītāja brīvību un pat var traucēt ceļu drošībai.

Izmēģinājuma programmu ir uzsākusi [i]Transport for London[/i], kas ir atbildīgā iestāde par autobusiem un vilcieniem Londonā. Paredzēts, ka šajā vasarā ielās nonāks autobusi, taksometri un parastās automašīnas, kas aprīkotas ar jauno sistēmu. Izmēģinājuma programmas laiks ir seši mēneši, šajā laikā tiks novērtēta tās ietekme uz drošību un satiksmes sastrēgumiem.

Sistēma piedāvā vadītājam divus režīmus – viens no tiem tikai iesaka vadītājam samazināt ātrumu, savukārt otrs atslēdz gāzes pedāli – tas ieslēdzas atpakaļ tikai tad, kad ātrums ir samazināts līdz atļautajam.

Kriss Lains, [i]Transport for London[/i] ceļu drošības nodaļas vadītājs saka: „Šī inovatīvā tehnoloģija ļaus izvairīties autovadītājiem no sodiem par ātruma pārsniegšanu, kā arī glābs cilvēku dzīvības.” Pētījuma rezultāti par izmēģinājuma programmu tiks publicēti nākamgad.

Raksta avots – [url=http://www.dailytech.com/Cars+in+UK+Could+Get+Computer+Nannies/article15095.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us