Jauni procesori no AMD

Mūžīgā dzīšanās pēc datoru produktivitātes palielināšanas novedusi AMD pie pilnīgi jaunas koncepcijas procesoru izstrādes – [i]K4 Revolution[/i] ir to pagaidu segvārds. Manuprāt, pilnīgi pamatoti, jo jaunajiem procesoriem būs 4 kodoli un to ražīgums sasniegs reitingu 40`000+! Pat visvājākajiem šīs produktu līnijas procesoriem reitings būs 12`000+.

AMD apgalvo, ka tiks izmantota līdz šim maz izpētīta mikroviļņu tehnoloģija, ar kuras palīdzību esot iespējams sasniegt pat 16GHz takts frekvenci.

Šis fantastiskais produktivitātes pieaugums, protams, nenāk bez maksas: procesoru energopatēriņš būs no 250W līdz 1kW. Radītā siltuma aizvadīšanai no procesora būs nepieciešama paralēli konvejerizēta šķidrā slāpekļa dzeses sistēma. Ja šo dzesēšanas veidu neizmantotu, nebūtu iespējams sasniegt iepriekš minēto maksimālo takts frekvenci un ražīgumu.

Jaunie [i]K4 Revolution[/i] procesori būs aprīkoti ar Socket F ligzdu un darbosies kopā ar [i]Prankster[/i] čipsetu, kurš būs aprīkots ar DDR2 un QDR atmiņas kontrolieriem.

Un atkal tā vien izskatās, ka AMD ir guvis krietnu pārsvaru pār Intel. Lai nu kā, Intel arī neguļ un ir sācis izstrādāt savus četrarpuskodolu procesorus, kuru segvārds ir [i]Clovertown[/i]. Pašreiz konkrētas ziņas par Intel jauno procesoru ražīgumu ir visai pretrunīgas, bet, pat pēc visoptimistiskākajiem ziņojumiem, tie krietni atpaliks no [i]K4 Revolution[/i].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us