Jaunas paaudzes Atom Intel prezentēs tikai pēc gada

Tā saucamo „netbook” jeb mazjaudīgu un nelielu klēpjdatoru tirgus turpina izplesties un pielāgoties pēc iespējas plašākam patērētāju lokam. Pēc apmēram gada Intel varētu prezentēt nākamo Intel Atom centrālo procesoru paaudzi, kas atšķirtos ne tikai ar uzlabotu jaudas un enerģijas patēriņa attiecību, bet arī ar iebūvētu grafisko procesoru un atmiņas kontrolieri.

Nav šaubu, Intel plānos ietilpst ar Atom procesoriem gāzt kalnus arī mazo klēpjdatoru lauciņā, un Atom jau šobrīd ir viens no spēcīgākajiem nišas produktiem. Nākamo procesoru, kurā veiktas nozīmīgas izmaiņas, kompānija paredzējusi prezentēt nākamā gada trešajā ceturksnī – atšķirībā no šobrīd aktuālā [i]Silverthrone[/i] mikroarhitektūras procesora, jaunais [i]Lincroft[/i] būs aprīkots ar ierīcē integrētu grafisko procesoru un operatīvās atmiņas kontrolieri, līdzīgu, kāds jau gadiem ir AMD galddatoru procesoros.

[img]/images/upload/intelatomroadmap.jpg[/img]
Daudzu plašsaziņas līdzekļu analītiķu prātus nodarbina jautājums kā Intel plāno integrēt grafisko procesoru Atom kodolā, taču, kā rādās, arī Intel pagaidām tas nav atrisināts jautājums. Paredzams, ka nākamos Atom procesorus piedāvās viena un divu kodolu versijās, taču pagaidām nav zināms vai divkodolu versijas būs pieejamas arī „netbook” sistēmām. Lai vai kā, vairs, šķiet, nav šaubu – jauda, kāda pirms pāris gadiem bija redzama vien augstākās klases galddatoros, jau tuvākajā laikā varētu ienākt mobilo ierīču tirgū.

Jāpiezīmē, ka AMD arī gatavo savu Atom konkurentu – Bobcat procesors būs ar 1 GHz takts frekvenci, 128 kb L1 un 256kb L2 kešatmiņu, un tā paredzamais enerģijas patēriņš būs 8W. Līdzīgu parametru procesoru kā konkurentu Atom gādā arī mikročipu „vectēvs” VIA, tādējādi vēl vairāk saasinot cīņu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us