Jaunās Mozilla Firefox versijas nonāks pie lietotājiem vēlāk nekā bija paredzēts

Mozilla nelaidīs klajā jaunās Firefox versijas tik agri, kā bija plānots. Firefox 3.6 versijai pie lietotājiem vajadzēja nonākt jau šogad, taču tagad zināms, ka tā būs pieejama tikai nākamā gada pirmajā ceturksnī. Tas atliek arī citu versiju parādīšanos – Firefox 4.0 parādīsies tikai 2010.gada beigās vai 2011.gada sākumā.

Mozilla uzskata, ka papildu laiks, kas tiks pavadīts, strādājot pie jaunajām versijām, ir tā vērts, lai riskētu ar iespēju pazaudēt tirgus daļu. Šī jauno versiju atlikšana varētu būt labi jaunumi Microsoft, dodot programmatūras gigantam iespēju atgūt kādu daļu no aizvien vairāk pieblīvētā pārlūku tirgus. Datuvē jau tika [url=http://datuve/raksts/3110/Mozilla_Firefox_3.5_timekla_parluku_tirgus_dalas_zina_grasas_parspet_IE_7.0/]rakstīts[/url] par to, ka Firefox 3.5 lietotāju skaits drīzt varētu pārsniegt to cilvēku skaitu, kas lieto IE 7. Arī Google Chrome, Apple Safari un Opera varētu gūt kādu labumu no Firefox jauno pārlūku aizkavēšanās.

Jaunajai Firefox 3.6 versijai būs [i]Personas[/i] spraudnis, kas ļaus lietotājam pielāgot pārlūka izskatu. Savukārt uzņēmumi šo iespēju varēs izmantot, lai novietotu savus logotipus lietotāju acu priekšā. Jaunajai versijai būs arī uzlabots ātrums un drošība.

[img]http://datuve/images/upload/20091230123611.jpg[/img]
Firefox 3.7 piedāvās uzlabotu spraudņu interfeisu [i]Jetpack[/i], kas atvieglos darbu ar spraudņiem. Ir paredzēts, ka šajā versijā arī redzēsim [i]Electrolysis[/i] pirmos rezultātus. [i]Electrolysis[/i] uzlabo pārlūka stabilitāti, izolējot procesus atsevišķās sastāvdaļās. Arī spraudņi tiek atdalīti no pārlūka atsevišķā procesā. Šādā veidā atdalot sastāvdaļas, kāda procesa vai spraudņa problēma neapturēs visa pārlūka darbību. Pēdējais galvenais uzlabojums 3.7 versijā būs [i]Weave[/i] – spraudnis, kas saskaņos grāmatzīmes, paroles, spraudņus un atvērtos [i]tabus[/i] dažādos Firefox logos.

Firefox 4.0 piedāvās lielas interfeisa pārmaiņas. Balstoties uz informāciju Mozilla dizainera Stīvena Horlandera (Stephen Horlander) blogā, pašreiz tiek uzskatīts, ka 4.0 versija varētu izmantot App Button, līdzīgu tādai, kāda ir redzama Windows 7 programmās.

[img]http://datuve/images/upload/20091230131508.png[/img]
[url=http://hothardware.com/News/New-Versions-of-Firefox-Get-Delayed/]HotHardware[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us