Jaunas iespējas Gmail

Pēdējā laikā giganti Google, MSN un Yahoo! ir īpaši sasparojušies cīņā par lietotājiem un aktīvi ievieš jaunas iespējas savos pakalpojumos, dažreiz arī aizgūstot šo to viens no otra. MSN Search ir kļuvis līdzīgāks Google Search, Yahoo! Mail ir kļuvis līdzīgāks [url=http://www.gmail.com/]Gmail[/url], un nu stafete atkal ir nonākusi pie Google.

Pavisam nesen GMail ieviesa aizsardzību pret vīrusiem. Tagad GMail [url=http://mail.google.com/mail/help/about_whatsnew.html]What’s new[/url] lapā ir parādījies apraksts vairākām jaunām iespējām, kuras gan pagaidām vēl nav pieejamas pašā Gmail.

[url=http://mail.google.com/support/bin/answer.py?answer=18219]Web clips[/url] ļaus sekot līdzi RSS un ATOM barotnēm turpat Gmail’ā. Cik var noprast, tam nav paredzēta tāda funkcionalitāte, kāda ir, piemēram, [url=http://www.google.com/reader/lens/]Google Reader[/url] – Web Clips vienkārši parādīs jaunumu virsrakstus, nevis visu barotnē esošo informāciju. Zīmīgi, ka līdzīga funkcija esot arī Yahoo! Mail Beta versijā.

[url=http://mail.google.com/support/bin/answer.py?answer=30719]Nākamais jaunieviesums[/url] būs iespēja aplūkot dažādu formātu dokumentus turpat pārlūkā bez dokumenta lejupielādēšanas. Gmail mācēs e-pasta pielikumus konvertēt uz HTML. Starp šiem formātiem ir PDF (Acrobat Reader, u.c.), DOC, XLS, PPT (MS Office), WML (WAP lapas), kā arī OpenOffice izmantotie dokumentu formāti.

Trešais jaunums būs automātiska adrešu un pasta sūtījumu numuru [i]noķeršana[/i] e-pasta tekstā. No šiem datiem tiks parādītas [i]saistītās[/i] saites labajā pusē. Piemēram, saite uz karti gadījumā, ja e-pastā ir minēta kāda adrese.

Šī iespēja ir vēl viens iemesls uztraukties tiem, kuri sirgst ar paranoju un regulāri runā par Google pasaules pārņemšanas plāniem. Latvijas lietotājiem gan labums no šīm saitēm varētu būt visai mazs 🙂

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us