Jaunākās funkcijas, kas pieejamas bezvadu austiņās

bezvadu austiņu jaunākās funkcijas

Daudziem no mums neatņemama ikdienas sastāvdaļa ir mūzika. To klausāmies sportojot, brīvajā laikā, gatavojot ēst vai pat strādājot. Atskaņojot mūziku, audio kvalitātei ir izšķiroša nozīme. Premium klases bezvadu austiņās ietvertas jaunākās tehnoloģiju inovācijas, un pateicoties augstākās klases audio sniegumam, izbaudīt mūziku iespējams tieši tā, kā to ir iecerējis skaņdarba autors. Meklējot jaunus veidus, kā optimizēt lietotāju skaņas pieredzi, atklāts, ka bezvadu austiņas var palīdzēt arī cilvēkiem ar viegliem vai mēreniem dzirdes traucējumiem labāk sadzirdēt apkārtējās skaņas.

Piecas tehnoloģiju inovācijas, kas pieejamas jaunākajās bezvadu austiņās:

Viedā trokšņu slāpēšana

Trokšņu slāpēšanas funkcija (ANC) filtrē līdz pat 99% fona trokšņu. Iekšpusē un ārpusē esošie mikrofoni monitorē troksni reāllaikā. ANC darbojas automātiski kopā ar apkārtējās skaņas funkciju, optimizējot audio pieredzi neatkarīgi no vides, kurā klausītājs atrodas. Lai dzirdētu apkārt notiekošo skaļāk vai klusāk, austiņas izmanto viedu algoritmu. Nav nepieciešams austiņas katru reizi ņemt ārā no ausīm – viens no ārējiem mikrofoniem ir aprīkots ar signāla un fona trokšņu attiecības noteicēju (SNR), kas klausītājam ļaus sadzirdēt būtiski svarīgos fona trokšņus.

https://www.techidence.com/wp-content/uploads/2021/01/Samsung-Galaxy-Buds-Pro.jpg
Samsung Galaxy Buds Pro

Apkārtējās skaņas pastiprināšana

Pētījuma rezultāti, kas publicēti zinātniskajā žurnālā Clinical and Experimental Otorhinolaryngology atklāj, ka Samsung Galaxy Buds Pro bezvadu austiņu apkārtējās skaņas funkcija palīdz cilvēkiem ar vieglu vai mērenu dzirdes zudumu labāk dzirdēt apkārtējās skaņas.  Veicot klīnisko novērtējumu, tika pētītas izmaiņas cilvēku dzirdes līmenī gan ar ierīcēm, gan bez tām, kā arī viņu spēja atpazīt vārdus un teikumus. Austiņas pietiekami pastiprināja skaņu trīs runas augstuma frekvencēs un kopumā vairāk nekā 57% dalībnieku ziņoja, ka bezvadu austiņas spēja palīdzēt viņiem sazināties klusā vidē, kur nav apkārtējo trokšņu. Līdztekus ierastajiem dzirdes aparātiem un personiskajām skaņas pastiprināšanas ierīcēm, Galaxy Buds Pro potenciāli varētu uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkiem ar viegliem un mēreniem dzirdes zaudējumiem.

https://9to5mac.com/wp-content/uploads/sites/6/2020/04/airpods-pro.jpg?quality=82&strip=all
Apple AirPods piedāvā Dynamic Head Tracking tehnoloģiju

Studijas kvalitātes skaņa

Ja austiņas ir aprīkotas ar AKG divvirzienu skaļruņiem, tiks nodrošināta izteiksmīga augsto frekvenču un piesātināta zemo frekvenču skaņa. Tas ļauj klausītājam izbaudīt studijas kvalitātes skaņu, neatkarīgi no tā, vai tiks atskaņota mūzika vai audiogrāmata.

360 grādu telpiskais skanējums

Austiņas nodrošinās ne tikai dinamisku un sabalansētu, bet arī visaptverošu skanējumu. 360 audio funkcija un Dolby Head Tracking™ tehnoloģija ar viedo kustību izsekošanas sensoru pielāgojas galvas kustībām un uztver skaņas virzienu, radot spēcīgu realitātes sajūtu un unikālu klausīšanās pieredzi.

Ērts dizains un ilgs darbības laiks

Bezvadu austiņas izceļas ne tikai ar skaņas kvalitāti, bet arī ar dizainu. Ražotāji mainījuši klasisko austiņu formu, maksimāli pielāgojot to auss formai. Šāda dizaina austiņas mazinās diskomfortu un tās varēs nēsāt ilgas stundas. Pilnībā uzlādētas tās nodrošinās līdz pat 8 stundu nepārtrauktu atskaņošanu, bet papildu 20 stundu enerģijas rezervi sniegs bezvadu uzlādes ietvars. Austiņām ir gaisa ventilācijas atveres, kas līdzsvaro spiedienu ausī un palielina gaisa plūsmu. Nereti komplektā tiek piedāvāti arī austiņu uzgaļi, lai nodrošinātu vēl lielāku komfortu.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us