Jaunākais jaunums AMD Emma

Pavasarī AMD ziņoja par savu projektu segvārda Emma, kurš sevī iemiesotu lētu un kompaktu datoru, spējīgu lietotājiem piedāvāt piekļuvi internetam, apstrādāt teksta failus, darbu ar elektronisko pastu, prezentāciju apskatus un pat iespēju aplūkot videofailus.

Šonedēļ daži ziņu avoti, atsaucoties uz AMD, ziņoja, par šī datora, kurš ieguvis nosaukumu Personal Internet Communicator (PIC), prezentāciju 28. oktobrī. Datora sistēmbloka, kura izmēri nepārsniedz audiopleijera lielumu, cena būs no 185$ līdz 249$ (pēc dažādiem ziņu avotiem). Daži ziņu avoti domā, ka šajā 64$, starpībā varētu būt iekļauts 15″ monitors (domājams CRT budžeta klases).

Pašos pirmsākumos AMD solīja ievietot šo iekārtu cigarešu paciņas lieluma korpusā, bet šos solījumus nav turējusi.

AMD Emma

Lai gan arī pie pašreizējiem izmēriem PIC ir iznācis pietiekami pievilcīgs.

* operattīva sistēma Windows CE ar Windows XP elementiem
* procesors AMD Geode GX500 (366 MHz), TDP = 1 W;
* operatīvā atmiņa Samsung DDR 128 MB
* cietais disks Seagate 10 GB
* iebūvēts modems 56k
* četras USB ligzdas
* skaņas ligzdas

Ziņots, ka operētājsistēmas ielāde notiks ne ilgāk kā 25 sekundes, bet ofisa pielikumu apstrādes iespējas līdzināsies galddatoru iespējām.

PIC datoru ražošana tiks nodota dažu kompāniju rokās, kurām AMD bus piešķīrusi licenci. Iespējamie tirdzniecības reģioni jau ir noteikti: Meksika, Indija, Brazīlija, Ķīna un Krievija (un gan jau arī visas NVS valstis).

Kopumā ņemot PIC koncepcija ir izdevusies. Daudzi cilvēki izmanto savus mājas datorus sērfošanai internetā, sarakstei un paziņojumiem. Kad viņi nav pieslēgušies internetam viņi strādā ar ofisa programmām, skatās PDF, klausās mūziku un skatās filmas. Visas šīs darbības ļauj izmantot arī PIC, viņš apiet tikai videospēļu cienītāju intereses. Tomēr šīs sistēmas zemā cena novērš šo trūkumu.

PIC var kļūt arī par labu alternatīvu klēpjdatoram. Piemēram, ja patērētājs ir ierobežots telpā, kombinācija no PIC un neliela monitora var kalpot par budžeta analogu “galda” klēpjdatoram. Tākā gan pele gan klaviatūra šim datoram ir pilnizmēra nebūs jāpierod pie jaunas. Ieliec visu mantu somā un uz priekšu – uz laukiem, ciemos, komandējumā.

Avots: overclockers.ru

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us