Jaunajos Blu-ray DVD lasītājos būs iekļauta Java

Jaunās paaudzes Blu-ray DVD lasītāji tiks ražoti ar iebūvētu Javas atbalstu, kas tiks izmantots interaktīvām funkcijām. Tas tika paziņots otrdien kompānijas [i]Sun[/i] konferencē Sanfrancisko, un tā šai tehnoloģijai, kas pagaidām lielākoties tikusi izmantota tīmeklī, varētu izrādīties liela uzvara.

“Visas interaktīvās funkcijas, tai skaitā izvēlnes, tīkla pakalpojumi un spēles, tiks bāzētas Javā,” – stāsta Jasuši Nišimura, [i]Panasonic[/i] izpētes un attīstības kompānijas Amerikā direktors.

Kaut gan sākotnēji Java tika izstrādāta ar mērķi to izmantot elektronikā, tur tai nav atrasts plašs pielietojums. Lai izplatītu Javas lietošanu, tās autore [i]Sun[/i] ir izstrādājusi trīs jaunas licences, kuras iegādājoties izstrādātāji var piekļūt Javas pirmkodam.

Javas iekļaušana nozīmē, ka Blu-ray DVD lasītājiem būs plašākas tīkla iespējas, piemēram, tie varēs lejupielādēt papildus informāciju no interneta.

Neskatoties uz Javas iekļaušanu [i]Sony[/i] atbalstītajā Blu-ray formātā, tā vēl ir tālu no plašas izmantošanas dzīvokļos. Blu-ray konkurents, cits augstas kvalitātes DVD standarts, pazīstams kā HD-DVD, ko atbalsta [i]Toshiba[/i], veikalos nonāks agrāk.

Interneta portālu lasītāji nav īpaši priecīgi par šo ziņu, jo baidās, ka Java var tikt izmantota, lai lejupielādētu reklāmas vai citas nevajadzīgas lietas no interneta.

[url=http://www.betanews.com/article/Java_to_be_Used_in_Bluray_DVD_Players/1120058452]Avots[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us