Jaunais japāņu iznīcinātājs ar mikroviļņu ieroci – kam tas paredzēts?

Japānas iznīcinātājs F-X

Sadarbojoties ar vienu no vadošajiem aerokosmisko sistēmu ražotājiem – amerikāņu Lockheed Martin, Japānas vajadzībām tiks izstrādāts jaunas paaudzes iznīcinātājs. Tā galvenais uzdevums būs iznīcināt citus lidaparātus, bet F-X lidaparāts varēs uzbrukt arī mērķiem, kas izvietoti uz zemes. 

Kaut arī Lockheed Martin iesaistīšanās projektā ir ļoti būtiska, ir interesanti atzīmēt, ka jaunā japāņu iznīcinātāja tehnoloģijas būs krietni pārākas par amerikāņu kaujas lidaparātos esošajām. Piemēram, ķiveres, kas aprīkotas ar virtuālās realitātes iespējām. Tās noderēs, kontrolējot ieročus vai pievienojoties citām izlūkošanas ierīcēm. 

Turklāt iznīcinātājam F-X (dažreiz apzīmēts ar F-3) būs arī mikroviļņu ieroči. Šie ieroči ir domāti, lai burtiski izceptu viedo raķešu elektroniku un tādējādi pasargātu iznīcinātāju no uzbrukumiem

Lai gan radaru sistēmas jau sen ir bijušas spējīgas sabojāt elektroniku un nogalināt vai ievainot cilvēkus, neviens no tā īsti nav izgatavojis ieroci. F-X mikroviļņu ierocis, iespējams, būs priekšgalā piestiprinātās radaru sistēmas funkcija, ļaujot pilotam turpināt uzbrukumu pretiniekam, vienlaikus novēršot ienākošo raķešu uzbrukumus.

Iznīcinātājam būs iespēja arī apmainīties ar datiem ar citiem ASV un Japānas spēkiem, iespējams, izmantojot Link 16 drošo datu pārsūtīšanas sistēmu. Tas būs paredzēts sešu ieroču pārvadāšanai. Salīdzinājumam: F-22 Raptor var pārvadāt apmēram sešas dažāda izmēra raķetes un bumbas, bet F-35 Joint Strike Fighter – četras.

Tomēr F-X joprojām tiek izstrādāts, un mikroviļņu ieroči joprojām tiek uzlaboti. Paredzams, ka F-X prototips parādīsies 2024. gadā, pirmais lidojums paredzēts 2028. gadā, un ekspluatācijas datums paredzēts 2031. gadā. 

F-X aizstās novecojušo F-2, ko arī ir izstrādājuši Lockheed Martin, un kas būtībā ir lielāka un dārgāka amerikāņu F-16 Fighting Falcon versija. Šie kaujinieki tika izgatavoti 1990. gados, tādēļ līdz 2030. – 2040. gadiem būs novecojuši un maināmi pret jaunajiem modeļiem. Japāna šajā programmā iegulda 48 miljardus dolāru, par kuriem plānots saražot 90 iznīcinātājus.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us