Jaunais AMD produkts AM2

Mūs sagaidījušas kārtējās pārmaiņas CPU un pamatplašu tirgū, tūlīt ieradīsies AMD jaunākais lolojums – AM2. AM2 būs DDR2 atmiņas atbasts, kas vēl nav bijis AMD tirgū, bet jau kādu laiku pieejams Intel tirgū (atcerēsimies, ka Intel jau plāno DDRIII, bet ne šoreiz par to stāsts), kas iebūvēts CPU atmiņas kontrolierī. Tā kā DDR2 atmiņas joslas platums ir daudz lielāks par tā vecāko brāli DDR, tad varam sagaidīt datora jaudas palielināšanos, pie tam lielā mērogā.

Var teikt, ka tas ir Socket 940 uzlabojums, jo AM2 būs ar 940pin, kaut arī tas nebūs savietojams ar Opteron un vecajiem Athlon 64 CPU, kas bija uz Socket 940. Tā arī īsti nav zināms, kad AM2 būs nopērkams, bet pirmo reizi tas būs redzems atklātai publikai Cebit 2006 izstādē. Varbūt pat masveida pārdošana tiks atlikta līdz jūlijam.
Nāksies pāriet pilnībā uz jaunu sistēmu, mainot pamatplati, procesoru, operatīvo atmiņu, kā arī neaizmirsīsim par jauna barošanas bloka iegādi, jau tagad mūsdienīgai sistēmai nepietiek ar 500W laba barošanas bloka. Iespējams, ka nevajadzēs iegādādies jaunu procesora dzesi, jo vecā derēs, protams, līdz tam laikam jau būs pārdošanā daudz efektīvāki dzesēšanas risinājumi.

Īsumā par čipsetu veidiem no nVidia:
C51XE+MCP55PXE:
Pazīme ir 2 x16 SLI sloti un AM2 CPU atbalsts. Seši SATA porti ar RAID5, dual Gigabit LAN ar ActiveArmor (tāds kā ugunsmūris, tie kas lieto jau tagad NF4 zina) un UAA Audio. Esot ļoti viegli virstaktējams.

MCP55P SLI:
Pazīme ir 2 x8 SLI sloti un Socket AM2 atbalsts. Seši SATA porti ar RAID5, Dual Gigabit LAN ar ActiveArmor un UAA Audio. Domāju, ka arī labi dzīsies un būs kārtējās neuzskaitāmās ”fīčas” biosā.

MCP55 Ultra:
Pazīme ir 1 x16 slot (kaut gan par to īsti nezinu, bet cerams būs 2x sloti, kurus modjot var iegūt SLI atbalstu) un Socket AM2 atbalsts. Kā arī seši SATA porti ar RAID5, Dual Gigabit LAN ar Active Armor un UAA Audio.

Būs arī budžeta čipsets – MCP55S paredzēts Sempron atbalstam uz Socket AM2, kā arī būs četri SATA porti un viena Gigabit LAN tīkla karte. Nebūs RAID5 vai ActiveArmor šajā plātē iekļauts, bet būs UAA atbalsts.

[img]http://datuve/images/upload/3new-cage.jpg[/img]

[img]http://datuve/images/upload/AM2-back.jpg[/img]

Teksta avots: [url=http://www.anandtech.com]Anandtech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us