Jauna tipa luksofors varētu atvieglot dzīvi daltoniķiem

Daltonisms ir viens no krāsu redzes traucējumiem. Amerikas Savienotajās Valstīs apmēram 7 procenti vīriešu un 0,4 procenti sieviešu cieš no šīs problēmas, nespējot atpazīt sarkano krāsu no zaļās. Visā pasaulē ir apmēram 200 miljoni daltoniķu. Dažās valstīs, piemēram, Rumānijā un Turcijā, daltoniķiem ir aizliegts vadīt auto, jo viņi nespēj atšķirt gaismas luksoforā. ASV šiem cilvēkiem tiek dota iespēja vadīt auto, ja viņi spēj iegaumēt signālu secību. Tagad ir atrasts jauns veids, kā atvieglot dzīvi šiem cilvēkiem.

[img]http://datuve/images/upload/20100620151657.jpg[/img]
Dienvidkorejas dizaineru projektā [url=http://www.jiyounkim.com/]UNISignal[/url] ir izveidots jauna tipa luksofors, kas veidots tā, lai palīdzētu daltoniķiem ātrāk atšķirt gaismas signālus. Jaunajā luksoforā katram gaismas signālam ir cita forma – sarkanajai trīsstūris, dzeltenajai aplis un zaļajai kvadrāts. Luksofora veidotāji uzskata, ka šādā veidā autovadītāja smadzenes spēs daudz ātrāk reaģēt uz gaismas signāliem, nekā gadījumā, kad vajag atcerēties to secību. Tas netraucētu arī braucējiem bez redzes problēmām, jo gaismas signālu krāsa netiek mainīta.

[img]http://datuve/images/upload/20100620151716.jpg[/img]
Lai gan luksofora veidotāji vēl nav paziņojuši par oficiāliem plāniem uzsākt luksoforu tirdzniecību, izskatās, ka tie varētu piesaistīt lielu interesi, it īpaši lielajās pilsētās – Ņujorkā, Losandželosā, Sanfrancisko un citās. Iedzīvotāju atsauksmes par jaunajiem luksoforiem lielākoties ir pozitīvas.

[url=http://www.dailytech.com/Redesigned+Traffic+Light+Could+Assist+the+Color+Blind/article18775.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us