Kādam Microsoft (MS) galvenajā birojā laikam jāplāno, kur Linux ir vājās vietas un pa kurām vietām izdarīt sitienus, lai visvairāk sāpētu. Jauna stratēģija no MS puses tagad baidīs kompānijas, kuras izlaiž Linux distrubutīvus. Pagaidām mērķi ir Red Hat, Novell un IBM, veicot ‘salīdzināšanu’ servera programmām ar MS alternatīvām. Acīmredzot MS ir nopircis kādu patentu ar ko var bāzt sprunguļus riteņos brīvā koda uzvaras gājienam un gatavojas to izmantot.
MS galvenais pret-Linux cīnītājs Martin Taylor uzskata, ka izdarot triecienu pa kompānijām, kuras izplata Linux, būs kritisks trieciens pa Linux lietotāju rindām. MS ir izpētījuši, ka lietotāji visvairāk nopērk distributīvu no oficiālā izplatītāja, nekā nokopē brīvi pieejamos failus internetā. Tāpat arī MS drīzumā sāks domāt par to kā izskaust, to, ko var saukt par ‘krutuma’ vai ‘superīgā’ efektu, un piedēvēt Linux līdzīgu sērgai un visam pretamerikāniskajam (nu ko, mums jau tāpat skandināvi tuvāki).
Nolīgstot pāris augstu vērtētu Linux ekspertu, kā piemēram Bilu Hilfu, kurš palīdzēja Linux apvienoties ar IBM, Stīvs Balmers ir izteicies, ka tagad Windows ir ieguvis to skatījumu, kas līdz šim ir trūcis.
Bet visas šīs pašslavināšanas un bļaušanas par MS pārākumu pār Linux, šoreiz tā arī nekas prātīgs no MS pārstāvju mutēm nav nācis ārā. Vienīgi var apjaust, ka MS taisās organizēt kampaņu pret lielajiem distribūciju veidotājiem ar tiesu palīdzību. Bet kādā no tā jēga, ja šīs kompānijas patiešām tiktu finansiāli novārdzinātas, viņu vietā nāktu citi, kuri apvienotu kopā programmas uz kurām MS nav patentu?
Vēl viens zīmīgs fakts. Pirms gadiem diviem – trijiem varenais MS apgalvoja, ka Linux viņam nav konkurents (un apgalvo to arī tagad). Tomēr pirms gadiem diviem – trijiem MS netaisīja šādas pret-Linux akcijas. Ko tas nozīmē? Lielais un varenais ir satraucies par konkurenci un šobrīd pūlās tikt ar to galā. Jautājumu par to, kurš uzvarēs vēl tik ātri noteikt nevarēs, tomēr Linux ir ieņēmis pozīcijas ar kurām MS ir jāsāk rēķināties.
Faktu avots: news.com