Jaudīgākie Phenom X4 procesori – vājāki nekā Intel vidusmēra produkti

Līdz ar pasaulē pirmajiem trīskodolu procesoriem, AMD šonedēļ prezentējis arī četrus jaunus top-klases procesorus ar četriem fiziskiem kodoliem. Tiesa, pirmie testi jau parādījuši, ka šie produkti nespēj turēt līdzi Intel ražotajiem augstākā vai pat vidējā līmeņa procesoriem.

No četriem produktiem AMD Phenom X4 9850 Black Edition ir šonedēļ jaudīgākais prezentētais procesors – tā takts frekvence ir 2,5 GHz, savukārt otrā un trešā līmeņa kešatmiņas ir 2 MB (L2 atmiņa – izdalīta pa 512 KB katram kodolam). 65 nanometru tehnoloģiskajā procesā veidotais procesors ievietojams mātesplates AM2+ ligzdā.

[img]/images/upload/phenom_9850_3.jpg[/img]
Kā vēsta AMD, komplektā ar AMD 790 sērijas mikroshēmojumu (chipset) mātesplatēm un Radeon HD 3800 sērijas videokartēm šis produkts radīs patiesu entuziastu platformu, kas piedāvās pārsteidzošu veiktspēju (spēs „pavilkt” visas jaunākās spēles un augstas izšķirtspējas (HD) video): „Šie jaunie AMD Phenom X4 procesori bāzēti uz AMD advancētākās četru kodolu arhitektūras, un tie apgādāti ar vairākām iespējām – piemēram, nākamās paaudzes HyperTransport 3.0 un Cool’n’Quiet 2.0 tehnoloģiju enerģijas taupīšanai,” pavēstīja AMD viceprezidents Mario Rivas (Mario Rivas).

[img]/images/upload/phenom_9850_1.jpg[/img]
[img]/images/upload/phenom_9850_2.jpg[/img]
Uzreiz pēc debijas Hewlett Packard paziņojuši par šo procesoru izmantošanu savu darbstaciju komplektēšanā: „Kā pasaules līderis datoru industrijā, HP ir pagodināts saviem klientiem piedāvāt uz AMD Phenom X3 un X4 bāzētas galddatoru sistēmas.”

[img]http://datuve/images/upload/x4x3_lineup.jpg[/img]
Saprotams, AMD šos procesorus prezentēja, lai konkurētu ar Intel, taču pirmie testi rāda, ka jaudīgākais – X4 9850 Phenom procesors – nespēj turēt līdzi Intel Core 2 Quad piedāvājumam līdzīgā cenu kategorijā. Tikai atsevišķās disciplīnās AMD procesors ir jaudīgāks nekā jau vecais Q6600 vai jaunākais Q9300, nemaz nerunājot par sacenšanos ar Intel augstākā līmeņa procesoriem.

[img]/images/upload/core2_VS_phenomX4.jpg[/img]
Lai arī AMD Phenom X4 9850 ir jaudīgākais no prezentētajiem produktiem, tā cena veikalos būs tikai ap 250 ASV dolāriem. Jāpiezīmē gan, ka šis procesors nav galīgi bezcerīgs gadījums un tas varētu būt saistošs jebkuram AM2 plates īpašniekam, kas vēlas atjaunināt savu aparatūru.

Testa materiālu avots: [url=http://www.maximumpc.com]Maximum PC[/url]

Vairāk procesora testus meklēt:
[url=http://www.maximumpc.com/article/amd_s_new_x4_quad_core]Maximum PC[/url]
[url=http://www.pcper.com/article.php?aid=539&type=expert&pid=1]PC Perspective[/url]
[url=http://www.hothardware.com/Articles/AMD_Phenom_X4_9850_B3_Revision/?page=1]Hot Hardware[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us