Japāņu pētnieki izstrādā robotu-kolibri, kas palīdzētu atrast zemestrīcēs cietušos cilvēkus

Japāņu zinātnieki Čibas universitātē Tokijā ir izstrādājuši robotu-kolibri, kas izmērā ir līdzīgs īstajam kolibri putniņam. Tas ir aprīkots ar mikromotoru un spēj kustināt savus 4 polietilēna spārnus 30 reižu sekundē. Tas tiek kontrolēts ar infrasarkano sensoru un spēj kustēties uz augšu, uz leju, pa labi un pa kreisi.

Robota uzlādējamais akumulators ļauj tam lidot sešas minūtes. Tā radītāji plāno līdz 2011. gada martam robotu aprīkot ar nelielu kameru, lai tas varētu palīdzēt pēc zemestrīcēm meklēt cilvēkus sagruvušajās ēkās, ķert noziedzniekus un pat piedalīties izpētes misijās uz Marsa.

Hiroši Rju ([i]Hiroshi Ryu[/i]) stāsta, ka nākamais mērķis ir pilnveidot 2,6 gramus vieglo robotu tā, lai tas varētu plivinot spārnus gaisā palikt vienā punktā. 46 gadus vecais pētnieks, kas specializējas tādu robotu izstrādāšanā, kas līdzinās dzīvām būtnēm, stāsta, ka šis kolibri spēj lidot 8 figūrā stabilāk nekā helikopters ar rotora lāpstiņām. Rju stāsta: „Sākumā mums ir jāmācās par efektīviem mehānismiem no dabīgām dzīvības formām, taču mēs vēlamies izstrādāt ko tādu, kas ar laiku pārspētu dabisko.”

Lai gan robota izmēri ir niecīgi, tā radīšanas izmaksas gan par niecīgām nosaukt nevarētu – tās jau tagad ir pārsniegušas 2,1 miljonu ASV dolāru.

[url=http://www.taipeitimes.com/News/lang/archives/2009/12/30/2003462168]Taipei Times[/url]
[url=http://www.tgdaily.com/hardware/45244-robot-hummingbird-could-find-earthquake-victims]TG Daily[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us