Japāņiem savi telefoni šķiet pārāk sarežģīti, iPhone – pārāk vienkāršs

Japāna – uzlecošās saules zeme un tehnoloģiju meka. Reizēm tā vien šķiet, ka katram tur dzīvojošam modernam cilvēkam ir viedtelefons ar GPS, bezvadu internetu, radio un TV, spēlēm, pat iespēju pieslēgties Wii konsolei. Wired veiktais ieskats Japānas telefonu pasaulē pierāda, ka pat iezemiešiem šīs gudrās ierīces brīžiem šķiet par sarežģītu lietošanai.

Nobi Hajaši (Nobi Hayashi) no Wired skaidro, ka patērētāji izmanto vidēji 5 līdz 10 procentus no viņu telefonu funkcijām, jo tās ir vai nu pārlieku sarežģītas, vai nu ne pārāk labi izstrādātas. Piemēram, Panasonic P905i ar 3 collu ekrānu ir aprīkots ar TV, GPS un pat kustību sensoru, taču šādas iespējas pamatā tiek lietotas tikai, lai palielītos draugiem vai ārzemniekiem. Neskaitāmo iespēju dēļ pārbāztās tālruņa izvēlnes liek patērētājam līdz vēlamajai funkcijai „rakties” kā arheologam pļavā.

[img]/images/upload/cell_phone.jpg[/img]
Kāds tam būtu risinājums? Pirmā doma varētu būt iPhone ar savām pārdomātajām iespējām un funkcionalitāti. Taču to daudzi japāņi uzskata par pārlieku elementāru un nefunkcionālu. Izrādās, ka šo Apple tālruni savā īpašumā vēlētos iegūt tikai puse no aptaujātajiem, savukārt viena piektdaļa nemaz nezināja kas tas ir. Tiesa, tā kā šodien gaidāmajā Stīva Džobsa (Steve Jobs, Apple vadītājs) runā varētu tikt prezentēts arī jaunais iPhone ar 3G sakaru un GPS iespēju, japāņi varētu mainīt savas domas par Apple, pasaules trešo lielāko viedtelefonu ražotāju. Vismaz pagaidām – Apple produkts nav atbilstošs valsts kultūrai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us