Japāņi ar vērienu pievienojas saules enerģijas kustībai

Saules gādātā enerģija kļuvusi par kulta lietu ne tikai ASV vai daudzās vecās pasaules valstīs – tā ienākusi arī uzlecošās saules zemē Japānā. Šīs valsts elektronikas kompānijas Sharp Co. un Kansai Electric Power Co. Šonedēļ paziņojušas par plāniem izveidot divas elektroenerģijas iegūšanas „plantācijas” netālu no Sakai – vienas no lielākajām Japānas ostas pilsētām, kas nozīmīgu lomu spēlējusi jau kopš viduslaikiem.

Sharp ir kvēli saules enerģijas atbalstītāji. Kompānija pati ražo dažādus „photo-voltaic” jeb PV saules paneļus, kas atrodami visdažādākajās ierīcēs – pat kalkulatoros. Tā pat Sharp portfolio atrodami „spīdošā stikla” paneļi, kas ir sauli uztverošas un gaismu pārraidošas ierīces. Savām vajadzībām šis japāņu ražotājs jau izveidojis nelielu – 5MW – enerģijas staciju pie savas LCD TV ražotnes. Sharp nākotnes plānos ietilpst tuvāko 2 gadu laikā izveidot jaunu saules paneļu ražotni, tādējādi ļaujot ražot vēl efektīvākus saules paneļus.

[img]/images/upload/solar_japan.jpg[/img]
Osakas provincē, kuras teritorijā atrodama Sakai pilsēta, kopā dzīvo apmēram 8 miljoni iedzīvotāju un tā ir viena no blīvāk apdzīvotajām valsts daļām. Tiesa, pilsēta jau tagad uzskatāma par vienu no Japānas „zaļākajām”. Pirmais no diviem saules paneļiem būs atrodams pilsētas industriālo atkritumu novietnē, tādējādi efektīvi izmantojot teritoriju. Plānots, ka šīs stacijas jauda būs 10 megavati (40 reizes mazāk nekā Rīgas HES). Otra plānotā stacija vēl ir tikai idejas stadijā, taču tā visticamāk būs ar 18 MW jaudu, tādējādi kopā piedāvājot 28 MW.

[img]/images/upload/solar_japan_2.jpg[/img]
Saprotams, šāda jauda ir nesamērīgi maza, taču tas ļaus samazināt cilvēku radītos CO2 izmešus par apmēram 10’000 tonnām gadā. Projekta autori cer, ka abas stacijas būs gatavas līdz 2010. gadam. Šobrīd lielākā šāda tipa stacija ir Spānijā – tās jauda ir 23 MW. Tiesa, līdz brīdim, kad Japānas stacija būs pabeigta, līdzīgus projektus būs realizējušas arī citas valstis – 62 MW Portugālē, 40 MW Vācijā un iespējams arī 154 MW Austrālijā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us