Japāna vēlas, lai tūristi norēķinātos ar pirksta nospiedumiem

japana

Japāna ir moderna vieta, kurā izmanto dažādas modernas tehnoloģijas. Tā pasaulē izceļas moderno tehnoloģijas jomā un nepārtraukti ievieš inovācijas. Pārsteidz fakts, ka cilvēki Japānā tērē lielas naudas summas, maksājot skaidrā naudā. Izrādās, ka Japānā veikalos nav iespējams norēķināties ar kredītkarti, izņemot bankas. Tādēļ tūristiem pirms došanās uz moderno Japānas valsti vajadzētu ņemt līdzi lielu daudzumu skaidras naudas.

Kaut arī Japānā ir ļoti zems kriminālnozieguma līmenis, Japānas valdība tomēr vēlas likvidēt grūtības ar ko bieži vien saskaras tūristi – saistībā ar naudas izmantošanu un kredītkarti. Valdības mērķis ir ieviest speciālu sistēmu, kas ļautu cilvēkiem veikt maksājumus, izmantojot vienīgi savus pirksta nospiedumus.

Jaunā maksājuma sistēma tiks prezentēta jau šī gada vasarā, un tūristiem tiks dota iespēja reģistrēt savu maksājuma informāciju jau atrodoties lidostā. No attiecīga indivīda tiks skenēti divi pirksti, kuru informācija tiks sasaistīta ar maksājumu detaļām, kā rezultātā cilvēks spēs Japānā veikt maksājumus, neizmantojot nedz naudu, nedz kredītkarti – tikai un vienīgi divus pirkstus.

japana

Šī maksājuma sistēma tiks testēta vairāk nekā 300 Japānas veikalos, restorānos, viesnīcās un citās populārās tūristu iecienītas vietās, it īpaši vasaras mēnšos, kad tūristi lielākoties uzturas Hakone, Kamakura, Yugawara – Kanagavas (Kanagawa) prefektūrā, kā arī Atami – Šizukas (Shizuoka) prefektūrā. Jāpiebilst, ka šāda maksājuma sistēma nebūs obligāta, bet gan drīzāk kā opcija maksājuma veikšanai, kuru tuvākajā laikā plāno ieviest visā valstī.

Ja nu gadījumā esat pārsteigts, kādēļ Japāna vēlas šādu maksājuma sistēmu ieviest jau tuvākajā laikā, tad atbilde ir vienkārša: 2020.gada Tokijas Olimpiskās un Paralimpiskās spēles. Japānas valdība labi saprot, ka šis lielais pasākums piesaistīs masīvu tūrista pūļus, vēl jo vairāk sezonas laikā. Tādējādi valdība vēlas maksāšanas procesu padarīt vēl vienkāršāku cik vien tas ir iespējams. Un pirksta nospiedumos viņi saskata labāko risinājumu.

Iespējams trūkums šajā maksājuma sistēmā varētu būt uzticēšanās. Vai tūristu būs priecīgi nodot savus pirksta nospiedumus, kuri tiks sasaistīti ar kredītkarti? Lielākais uzsvars ir likts uz to, kā rīkoties ar saviem datiem, saglabājot konfidencialitāti. Tā kā jauno sistēmu ieviesīs tikai vasarā, to radītājiem ir vēl pietiekami ilgs laiks, lai izdomātu – kas būtu tas, lai tūristi saglabātu mieru un apzinātos, ka viņu dati ir drošībā un pilnībā aizsargāti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us