Japānā uzvar mūzikas lejupielāde mobilajos telefonos

Japānā mūzikas failu lejupielāde mobilajos telefonos notiek daudz lielākos apjomos nekā mūzikas lejupielāde atskaņotājos – tā liecina dati par 2005.gada pirmajiem 6 mēnešiem.

Šī gada pirmajā pusē kopējā mūzikas failu un zvanu melodiju lejupielāde sasniegusi 109 miljonus dziesmu, kuru kopējā vērtība ir 123 miljoni dolāru. Salīdzinājumā – mūzikas failu lejupielāde atskaņotājos ir tikai 2 miljoni dziesmu. Līdz ar to mobilie telefoni mūzikas lejupielādē ir „pievākuši” pēc apjoma 98% tirgus, un pēc vērtības – 96% tirgus.

4.augustā Japānā tika atklāts Apple iTunes mūzikas veikals un dziesmu pārdošanas apjomi „pārsita” 1 miljonu jau pēc 4 dienām. Apjomi palielinās arī Sony Communication Network piederošajam mūzikas lejupielādes servisam, kam pēdējā gada laikā ir izdevies pārsniegt 100 000 dziesmu robežu mēnesī, un no šī gada aprīļa sasniedzot vidēji 450 000 lejupielādes mēnesī.

Tā kā legālais mūzikas lejupielādes bizness tomēr plaukst. Protams, Japāna nav Latvija. Mums šeit nav tādu lejupielādes servisu, mobilie nav tik attīstīti un ne arī tādu sakaru. Var tikai papriecāties par [url=http://www.apollo.lv/portal/articles_music/14723]Apollo[/url] noklausīšanās pakalpojumu. 🙂 Vai ārzemju servisiem.

Raksta avots: [url=www.macworld.com/news/2005/08/15/phonemusic/]macworld.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us