Japānā parādījies mobilais telefons ar bezvadu lādētāju

Vadošais japāņu mobilo sakaru operators NTT Docomo nodemonstrēja mobilā telefona prototipu, kurš uzlādējas bez vadiem. Jaunā mobilā telefona lādēšanas ierīces darbības princips balstās uz «Qi» (izrunā kā «či») enerģijas bezvadu pārraidi, kura izmanto magnētiskās indukcijas parādību.

«Qi» sistēmās lādētājs un mobilais telefons satur indukcijas spoles, un kad vienā no tām rodas strāva, magnētiskais lauks liek elektroniem kustēties uz otru. Protams, spolēm jāatrodas tuvu viena otrai: Docomo demonstrācijā lādētājs tika iemontēts galda virsmā, un bija nepieciešams novietot telefonu uz tās.

Kaut arī «Qi» nav pārāk ekonomiska ierīce, enerģijas zudumi tajā ir vienādi ar elektrības daudzumu, kuru „apēd” parasti adapteri, ja tos atstāj rozetē pēc ierīces uzlādēšanas.

Papildinājumā mobilajam telefonam ar iebūvētu spoli Docomo parādīja vēl divus prototipus. Pirmais- baterija ar iebūvētu indukcijas spoli mobilajam telefonam, kuru var ievietot esošās klausulēs un izmantot bezvadu lādētāju. Otrais prototips ir portatīvā rezerves akumulatora baterija ar iebūvētu spoli. kaut arī viens no nodemonstrētiem prototipiem vēl nav gatavs komerciālai ražošanai, Docomo pārstāvis paziņoja, ka produkti uz to pamata drīz parādīsies tirgu.

Turklāt, komerciālās ierīces, kuras pamatojas uz „Qi” standarta, jau ir tirgū. Kompānija Energizer piedāvā lādēšanas komplektu, kurā ietilpst lādēšanas planšete un aizmugurējie vāciņi (kuros iebūvētas indukcijas spoles) iPhone un BlackBerry viedtelefoniem.

Kā avots izmantotas nttdocomo.com un webplaneta.de.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us