Lai arī Eee PC sākumā bija domāts kā dators trešās pasaules valstīm, tas ātri vien kļuva par pieprasītu produktu pat naudīgu cilvēku aprindās – galvenokārt pateicoties savam mazajam izmēram un zemajai cenai. Pirms nedēļas Vācijā notiekošajā CeBIT izstādē datorgigants pirmo reizi prezentēja ilgi apspriesto un baumoto Eee PC jaunāko versiju, taču tikai vakar tika paziņota produkta pilnīgāka specifikācija.
Jaunā kulta produkta versija, kas maksās 500 ASV dolārus, būs aprīkota ar 8,9 collu ekrānu, kura izšķirtspēja būs darbam piemērotākie 1024×600 (šobrīd pieejamajam Eee PC ir tikai 800×480 punkti, kas iespiesti 7 collu ekrānā). Tā pat jaunais datora modelis būs aprīkots ar daudzkārt ietilpīgāku datu glabātuvi – ja oriģinālajā Eee PC 401 tie bija 4 GB (kā arī 2 un 8 GB versijas vēlāk), tad Eee PC 900 varēs izvēlēties starp 8 GB versiju (ar Microsoft Windows) vai 12 un 20 GB versiju (ar Xandros Linux). Asus saglabājuši visas pieslēgvietas, kas ir jau nopērkamajam Eee PC – trīs USB 2.0, 10/100 Mbit tīklu, VGA izeju, audio ieeju/izeju, kā arī SD un SDHC karšu lasītāju. Gada trešajā ceturksnī Eee PC 900 tiks apgādāts arī ar WiMAX un HSDPA bezvadu tīkla iespējām.
[img]/images/upload/eeePC900c.jpg[/img]
Lai saglabātu zemu produkta cenu, kompānija izlēmusi pagaidām pieturēties pie jau ierastā Celeron 900 MHz mobilā procesora, taču jau drīz pēc pirmo datoru izlaišanas Asus plāno pāriet uz jauno [url=http://datuve/raksts/1632/Intel_pazino_par_jaunu_mazjaudigu_procesoru___Intel_Atom]Intel Atom tehnoloģiju[/url]: „Mūsuprāt Diamondville ir labāka izvēle, jo šajā procesorā izmantots 45 nanometru tehnoloģiskais process. Cenas un veiktspējas attiecība arī ir ļoti pieņemama,” bildis Asus vadītājs Džerijs „Sens (Jerry Shen).
[img]/images/upload/eeePC900d.jpg[/img]
Jāpiebilst, ka visu šo uzlabojumu rezultātā akumulatora darbības laiks nemaz necietīs – tas būs no 2,5 līdz 3,5 stundām. Pie tam, Asus plāno Eee PC 900 apgādāt ar mazāku, bet efektīvāku barošanas bloku, kas ļaus samazināt ierīces uzlādēšanas laiku. Kompānijas pārstāvji gan apgalvo, ka tuvākajā nākotnē dienasgaismu varētu ieraudzīt datori ar 8 stundu darbības laiku.