Izveidoti jauni Blu-ray diski ar lielāku ietilpību

Ja pašlaik piedāvāto Blu-ray disku piedāvātā 50GB ietilpība šķiet par mazu, [i]Blu-ray Disc Association[/i] paziņojums noteikti būs iepriecinošs. Organizācija ir paziņojusi par diviem jauniem disku veidiem – BDXL un IH-BD ([i]Intra-Hybrid[/i]diski). Pirmais minētais disku veids piedāvā ietilpību līdz pat 128GB.

Šāda ietilpība sasniegta, izmantojot diskos no 3 līdz 4 slāņiem, kuros var ierakstīt informāciju. BDXL disku mērķauditorija galvenokārt ir komerciālais sektors – uzņēmumi, kuru arhīviem nepieciešami diski ar augstu ietilpību. BDXL diski ar ierakstīšanas iespējām piedāvā ietilpību līdz pat 128GB, savukārt ja ir nepieciešama arī pārrakstīšanas iespēja, būs pieejami BDXL diski ar 100GB ietilpību. Reģionos, kuros ir liels pieprasījums pēc BD disku rakstītājiem, tiks piedāvāti arī BDXL disku versija vidusmēra patērētājiem.

IH-BD diski nav tik ietilpīgi, kā BDXL – tiem ir viens BD-ROM slānis un viens BD-RE slānis (25GB+25GB), kas ļauj apskatīt diskā ierakstītos datus, kuri ir pasargāti no izdzēšanas, kā arī pievienot jaunu informāciju.

Nepatīkamā ziņa ir tā, ka jauno disku ierakstīšanas un atskaņošanai vajadzēs arī jaunu aparatūru.

[url=http://www.techspot.com/news/38484-bluray-discs-crack-100gb-barrier-two-new-specs-introed.html#comments]TechSpot[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us