Izveidos Wikipedia "papīra" versiju

Atvērtajai interneta enciklopēdijai [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Main_Page]Wikipedia[/url] parādīsies “papīra” versija. Bez tam, to taisās izplatīt uz kompaktdiskiem un DVD. Par to Reuters intervijā paziņoja Džimijs Veils – projekta dibinātājs. Pēc viņa domām, enciklopēdija jaunajos formātos kļūs pieprasīta trešās pasaules valstīs, kur līdz pat šim nav brīvi kopēji pieejams interneta pieslēgums.

Galveno grūtību saredz tajā, ka tikai Wikipedia angļu versija satur ap 800 tūkstošiem rakstu, un izdot tos tradicionālajā veidā ir praktiski neiespējami. Tā kā tēmu izvēle netiek ierobežota, bet par autoru var kļūt jebkurš gribētājs, ne visi raksti ir gatavi publikācijai, tāpēc liela daļa infomācijas uz papīra netiks.

Ar labāko materiālu atlasi nodarbosies paši izdevēji. “Mēs vedam pārrunas ar dažiem aģentiem un izdevējiem par to, kas varētu viņus ieinteresēt”, atzīmēja Veils. Viņš apsver iespēju, ka pirmie sējumi, visticamāk, būs tematisku rakstu apkopojumi, veltīti, piemēram, futbolam, veselībai vai kara vēsturei.

Vēl īsti nav zināms, cik izmaksās “papīra internet-enciklopēdijas” iespiešana un izplatīšana, bet tiek plānots to apmaksāt ar brīvpratīgo ziedojumiem. Ir zināms, ka 2005. gada augustā Wikipedia izstrādātāji pasludināja līdzekļu vākšanu projekta uzturēšanai, turklāt vajadzīgo summu – 200 tūkstošus dolāru, viņiem izdevās savākt mazāk kā mēneša laikā.

Nekomerciālais projekts Wikipedia tika dibināts 2001. gadā. Vēlāk no enckilopēdijas saites izveidojās arī vārdnīca (Wiktionary), ziņas (Wikinews). Tie visi piedāvā nepārtrauktas izmaiņas un uzlabojumus, kurus veic internet-kopienas biedri. Tagad, izņemot angļu, eksistē vēl ap 100 citu valodu projekta versiju, tai skaitā arī [url=http://lv.wikipedia.org/wiki/S%C4%81kumlapa]latviešu[/url], kurā esošā informācija gan vēl ne tuvu nestāv klāt enciklopēdijas angliskajai versijai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us