Izstrādāts jauns elektroenerģijas ieguves veids

Apvienotajā Karalistē strādājoša zinātnieku komanda nākusi klajā ar savā ziņā sirreālu un futūristisku elektroenerģijas iegūšanas veidu – milzu čūskām jūrā. Līdz šim redzētie interesantākie enerģijas ieguves veidi (milzu vēja ģeneratoru plantācijas Dānijā vai Dubajā, kur tie iemontēti debesskrāpī; apbrīnojami dambji un hidroelektrostacijas Islandē u.c.) šķiet mazi un ierasti, salīdzinājumā ar šo!

Ierīce, kas patiešām izskatās pēc čūskas, paredzēta darbam tieši zem jūras ūdens līmeņa – tādējādi to iekustina viļņi un ir iespējams „savākt” to radīto enerģiju. Gumijotā „čūska” viļņu ietekmē tiek svārstīta un šīs svārstības tiek novadītas pa ierīces ķermeni uz ģeneratoru, kas atrodas tās galā. No šīs vietas sākas klasiskais stāsts ar enerģijas pārveidošanu un novadīšanu uz apakšstacijām.


Zinātnieki šobrīd gan vēl strādā pie mēroga modeļa un testi notiek baseinā, taču paredzams, ka īstā „Anaconda” būs apmēram 7 metru diametrā un vairāk nekā 200 metru garumā. Ierīce spēs saražot apmēram 1 megavatu enerģijas un ar to būtu jābūt pietiekami, lai „pabarotu” 1000 vidusmēra mājsaimniecības. Southemptonas Universitātes (University of Southampton) pārstāvji un ierīces izstrādātāji uzskata, ka šāda tipa produkts ir daudzkārt efektīvāks par šobrīd zināmajiem viļņu un plūdmaiņas elektroieguves veidiem, jo tas ir efektīvāks un ir mazāka iespēja tam salūzt („Anaconda” veidota no sālsūdens izturīgiem materiāliem un atrodas zem ūdens).

[img]/images/upload/underwater_snake.jpg[/img]
Plašāka informācija: [url=http://environment.newscientist.com/article/dn14258-giant-rubber-snake-could-be-the-future-of-wave-power.html]New Scientist[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us