Izstrādāts enerģiju ražojošs amortizators

Studenti no Masačūstesas Tehnoloģiju institūta (MIT) prezentējuši amortizatoru, kas spēj ģenerēt elektrību. Uzstādot ierīci uz auto, tā uz ceļa no nelieliem triecieniem radīs tik daudz enerģiju, lai aizvietotu ģeneratorus arī lielās kravas automašīnās.

Tā kā daudzi hibrīdauto enerģiju gūst no bremzēšanas, projekta sākotnējā ideja bija atrast vietas mašīnā, kur enerģija tiek laista zudumā, skaidro viens no tās autoriem. Noīrējot dažādus auto un aprīkojot tos ar īpašiem sensoriem, grupa nonāca pie secinājuma, ka „tiek nevērtīgi izlietots milzīgs enerģijas daudzums”.

[img]/images/upload/20090215134833.jpg[/img]
Reģeneratīvie amortizatori, kurus izstrādājuši MIT, degvielas patēriņu ļauj samazināt pat par 10 procentiem. Jaunajos amortizatoros atrodama neliela turbīna, caur kuru pie triecieniem tiek izspiesta ierīcē esošā eļļa. Līdz ar enerģijas ražošanu, ar šo amortizatoru tiek nodrošināta līgana braukšana.

Testu laikā kravas auto ar sešiem amortizatoriem ģenerēja līdz pat 6 kW elektroenerģijas, kas pilnībā ļāva aizstāt degvielu papildus tērējošo ģeneratoru. Pētījuma grupas aplēses liecina, ka šādu amortizatoru uzstādīšana uz, piemēram, Wal-Mart kravas automašīnām, samazinātu kompānijas degvielas patēriņu par 13 miljoniem dolāru gadā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us