Lai arī ārēji Apple ražotie jaunās paaudzes iPhone un iPod Touch ir teju vienādi, to komponentes atšķiras – ierīču centrālo procesoru ātrumi atšķiras par vairāk nekā 100 MHz. Šī iemesla dēļ ierīces, kuras vismaz ārēji var uzskatīt par dvīņiem, sagādā milzu problēmas spēļu izstrādātājiem, kam jāpielāgo dažādi parametri.
Kā ziņo portāls TouchArcade, Tomass Feslers (Thomas Fessler) no Handheld Games Corp. atzīst, ka 3D veiktspēja abām platformām ir krasi atšķirīga un tas izstrādes procesu padara grūtāku.
Tā piemēram, TouchSport Tennis ir viena no kompānijas prasīgākajām spēlēm. T.Feslers skaidro, ka iPod Touch ir Apple spējīgākā mobilā platforma un tādēļ kompānijai nācās modificēt spēli, lai tā vienlīdz labi darbotos gan otrās paaudzes iPod Touch, gan jaunajā iPhone. Ja uz mūzikas atskaņotāja spēle labi darbojās, „tenisa spēlētāju” uzzīmēšanai izmantojot 1500 poligonus, tad iPhone vajadzībām poligonu skaits tika samazināts līdz 800.
[img]/images/upload/iphoneipod.jpg[/img]
Abu ierīču centrālā procesora takts frekvence atšķiras par 111 MHz – 523 MHz pret 412 MHz. 412 MHz takts frekvence ir arī pirmās paaudzes tālrunim un mūzikas atskaņotājam.
[img]/images/upload/ipod-touch-21.jpg[/img]
Tiesa, vienmēr ir iespējams ražot spēles iPhone, tādējādi tās pilnīgi noteikti būs darbināmas arī ar iPod Touch, taču tādā gadījumā netiks pilnvērtīgi izmantots iPod potenciāls un klients nesaņems labāko.