Izplatītājam aizliegs tirgot HP ražojumus Irānā

Kļuvusi zināma informācija, ka viens no HP preču izplatītājiem tirgo tās Irānā. Lai nepārkāptu aizliegumu tirgot preces šajā Tuvo Austrumu valstī, HP aizliegs izplatītājam to darīt.

Bostone Globe publicētā informācija norāda, ka HP iespējams pārkāpj ASV eksporta likumus, jo viens no uzņēmuma izplatītājiem, [i]Redington Gulf[/i], kas atrodas Dubaijā un pārdod preces vairākās Tuvo Austrumu valstīs, piedāvāja pircējiem HP ražotos printerus un citas preces.

Balstoties uz laikrakstā sniegto informāciju, HP parakstīja izplatīšanas līgumu ar [i]Redington Gulf[/i] 1997.gadā, divus gadus pēc tam, kad Klintona valdība ieviesa aizliegumu tirgot preces Irānā. Uz [i]Redington[/i], kā uz ārzemju uzņēmumu, šie noteikumi neattiecas, taču Globe sniegtā informācija liecina, ka HP esot bijuši informēti par iespējamību pārkāpt šo aizliegumu.

HP solās nākotnē cītīgāk uzmanīt, kur izplatītāji tirgo viņu ražojumus. HP nav pārdevuši vai sūtījuši preces uz Irānu un šajā valstī nav neviena šī uzņēmuma darbinieka. Ja izrādīsies, ka HP patiešām nezināja par izplatītāja rīcību, valdība uzņēmumu neuzskatīs par atbildīgu šajā situācijā.

Klintona valdība bija pirmā, kas uzsāka šādu ekonomisko boikotu pret preču tirgošanu Irānā, to turpināja Buša valdība un visticamāk turpinās arī Obama. Gadu gaitā gan ir bijuši vairāki gadījumi, kad uzņēmumi to pārkāpj.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us