Izplatās ne-Windows kaitīgās programmas

Nesen iznākušais Kaspersky Lab pārskats „[url=http://www.kaspersky.com/news?id=207575657]Online Scanner Top Twenty for June 2008[/url]” par šīs kompānijas [url=http://www.kaspersky.com/virusscanner] tiešsaistes antivīrusu skenera[/url] rezultātiem 2008. gada jūnijā nebūtu nekas īpašs starp daudziem līdzīgiem pārskatiem, ja tajā nebūtu gadījušās trīs pavisam negaidītas rindiņas.

Daudziem par pārsteigumu devītajā vietā ir ierindojusies kaitīgo objektu saime ar nosaukumu Trojan.SymbOS.Skuller.gen. Trojan.SymbOS.Skuller ir viena no vecākajām mobilajām kaitīgajām programmām un paredzēta telefoniem ar Symbian operētājsistēmu. Sākotnējā tās versija padarīja neizmantojamas daudzas programmas un mainīja to ikonas uz galvaskausu attēliem. Ar Trojan.SymbOS.Skuller.gen pēc Kaspersky Lab informācijas tiek apzīmētas Trojas zirga uzstādītās programmas, kas automātiski pārlādē telefonu, kā arī faili, ar ko Trojas zirgs aizvieto lietojumprogrammas inficētā telefonā.

[img]/images/upload/onlinei.png[/img]

[i]Nesen pārveidotais [url=http://www.kaspersky.com/virusscanner]Kaspersky Lab tiešsaistes skeneris[/url] tagad kļuvis universālāks, jo ActiveX tehnoloģijas vietā tagad izmantota Java.[/i]

[img]/images/upload/macvirus.jpg[/img]
Savukārt sestajā un trešajā! pozīcijā atrodas Mac OS X sistēmai paredzēta Trojas zirga varianti Trojan.Mac.Dnscha.e un Trojan.Mac.Dnscha.d, kas maina inficētā datora DNS iestatījumus, novirzot trafiku uz krāpnieku serveriem. Interesenti servisā YouTube var apskatīties kompānijas F-Secure sagatavotu [url=http://www.youtube.com/watch?v=XrGuVTzYEsw]video[/url], kurā parādīta Mac datora inficēšana ar Trojan.Mac.Dnscha saimes programmu.

[img]/images/upload/onlinetop10.png[/img]

[i]Pirmais desmitnieks Kaspersky Lab tiešsaistes skenera atskaitē par šī gada jūniju.[/i]

Lai kā arī izskaidrotu augstāk minēto ne-Windows Trojas zirgu parādīšanos Kaspersky Lab pārskatā, skaidrs ir viens – tas ir apliecinājums kaitīgo programmu aktivitātēm Mac OS X un Symbian lauciņos. Kā zināms, Symbian dominē savas klases operētājsistēmu tirgū, bet Mac OS X pēdējie panākumi ir [url=http://datuve/raksts/1905/Informacijas_tehnologiju_grandu_tirgus_dala_palenam,_tacu_samazinas]atspoguļoti tepat Datuvē[/url]. Diemžēl līdz ar popularitāti nāk līdzi arī paaugstināta interese no kibernoziedznieku puses.

[img]/images/upload/061026_more_pc_software.gif[/img]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us