Iznākusi Mandriva 2010

Šodien, 3. novembrī, pēc 6 mēnešus ilga izstrādes posma, ir iznākusi kārtējā Mandriva Linux versija – 2010. Tā ir moderna un ērti lietojama operētājsistēma, lieliski piemērota gan mājas, gan biznesa lietotājiem.

Sistēmas pamatā ir jaunākais Linux kodols – 2.6.31, ko Mandriva programmētāji papildinājuši atbilstoši Mandriva distributīva prasībām. Kā darbavirsmas standarts tiek piedāvāts KDE 4.3 – jaunākā, funkcionāli bagātākā KDE versija. Atbilstoši lietotāja gaumei, iespējams izvēlēties Gnome 2.28 vai kādu no vienkāršākajām – XFCE, LXDE u.c.darbavirsmām.

Linux distributīvu vidū Mandriva izceļas ar ērtajiem instalācijas un konfigurācijas vedņiem, plašu tehnikas atbalstu (ieskaitot ultraportatīvos datorus), kā arī vienkāršotu pāreju uz Mandriva no citām operētājsistēmām.
Ļoti plašā lietotājprogrammu klāsta kodolu veido Firefox 3.5 Interneta pārlūkprogramma, biroja programmu paka OpenOffice.org 3.1, vairākas multimediju failu atskaņošanas programmas, pdf failu caurskates rīks Okular – uzskaitījumu var turpināt ilgi.

Ja lietotājam nepieciešams kas vairāk par pamatkomplektu – jebkurā brīdī viņa rīcībā ir plašs bezmaksas lejuplādējamo programmu klāsts Mandriva repozitārijos.

Mandriva Linux pieejama trīs variantos – bezmaksas One un Free, kā arī paplašinātais, maksas variants – PowerPack.

One – startējama no CD, diskā atrodas arī nepieciešamie slēgtā koda draiveri (Nvidia, Mp3 utt.). Sistēmu iespējams instalēt uz datora cietā diska. Ļoti piemērota versija, lai iepazītu Mandriva Linux, kā arī veiktu ikdienas uzdevumus mājās vai birojā.
Free – instalējama, DVD diskā apkopota tikai atvērtā koda programmatūra. Instalācijas laikā sistēma ir viegli pieskaņojama lietotāja vajadzībām – sākot no pavisam vienkāršas darba vietas ar Interneta pārlūku un OOWriter (MS Word analogs), līdz Interneta un failu serverim ar sarežģītu darba grupas struktūru un darbu jauktā Windows / Linux operetājsistēmu vidē. Pēc instalācijas programmatūras klāstu var papildināt arī ar slēgtā koda versijām, vēl vairāk palielinot sistēmas funkcionalitāti.

Powerpack – maksas versija, pēc funkcionalitātes un izvēles bagātības tuva Free, taču papildināta ar slēgtā koda un maksas programmatūru, kā arī iespēju saņemt lietotāja atbalstu pa telefonu vai e-pastu.
Visi Mandriva Linux varianti ir lejuplādējami no serveriem Latvijā , tādējādi maksimāli izmantojot platjoslas Interneta sniegtās ērtības. Arī programmatūras jauninājumi ir pieejami no šiem pašiem serveriem (vai plaša serveru klāsta citās valstīs) bez maksas visā Mandriva Linux sistēmas atbalsta laikā.

Uzzini vairāk un lejupielādē Mandriva

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us