Iznākusi jaunā Ubuntu versija

Iznākusi jaunā Ubuntu Linux operētājsistēmas versija Ubuntu 7.10 jeb Ubuntu Gutsy Gibbon (latviski “Apņēmīgais gibons”). Tajā ir iedzīvinātas vairākas jaunas iespējas un uzlabojumi. Datoriem, kuru aparatūra to atbalsta, ir pieejami modernie 3D efekti, kas sniedz papildus funkcionalitāti un padara ikdienas darbu daudz patīkamāku. Ubuntu vidē ir iekļauts arī ātrās meklēšanas rīks, kas izanalizē jūsu datora cietā diska saturu un ļauj ātri atrast dažādus failus vai dokumentus pēc to nosaukuma vai satura.

Tagad lietotājiem ir pieejams arī jauns videokartes un monitora konfigurācijas rīks, kas ļauj ērti izvēlēties vajadzīgos parametrus un piedāvā arī vairāku monitoru konfigurācijas iespēju. Kļūdainas konfigurācijas gadījumā šis rīks nodrošina atgriešanos pie drošiem uzstādījumiem. Nopietnas pārvērtības piedzīvojis arī drukas konfigurācijas rīks. Tagad, pievienojot jaunu drukāšanas iekārtu, Ubuntu automātiski noteiks tās ražotāju, modeli un citus parametrus, kā arī pats izvēlēsies vajadzīgo draiveri.

Izmantojot alternatīvo uzstādīšanas CD, jums ir iespēja nošifrēt datora cieto disku vai atsevišķu tā sējumu, lai pasargātu svarīgus datus no nokļūšanas nepareizās rokās. Vairākus noderīgus papildinājumus ir piedzīvojis arī Ubuntu servera versijas uzstādīšanas disks. Būtiskus atjauninājumus un uzlabojumus piedzīvojušas arī citas Ubuntu sastāvdaļas un programmas.

Katrai Ubuntu versijai tiek dots savs koda nosaukums, ko veido īpašības vārds ar kāda dzīvnieka nosaukumu, izmantojot vienādu alfabēta burtu. Piemēram, giboni ir mazu, spēcīgu, kokos dzīvojošu primātu suga, kas ir ātrākie un veiklākie kokos mītošie, nelidojošie zīdītāji. Ar savu spēcīgo roku palīdzību tie spēj pārlēkt pat 15 metru lielus attālumus, attīstot līdz pat 56 km/h lielu ātrumu.

Lai iepazīstinātu lietotājus ar jaunajām Ubuntu 7.10 iespējām, [url=http://ubuntu.lv]Latvijas Ubuntu lietotāju kopiena[/url] šo piektdien 19. oktobrī plkst. 18:00 [url=http://linux.edu.lv]LU Linux Centrā[/url] rīko Instalfestu, kura laikā pieredzējuši Ubuntu lietotāji pastāstīs par šo Linux vidi un palīdzes jauniem lietotājiem spert pirmos soļus brīvās programmatūras pasaulē.

Jaunāko Ubuntu Linux versiju iespējams lejupielādēt no [url=http://ftp.linux.edu.lv/pub/ubuntu/7.10/]Linux Centra spoguļservera.[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us