Iznākusi jauna OpenOffice.org versija 2.1

OpenOffice.org izstrādātāji ir izlaiduši atjaunotu atvērtā pirmkoda biroja programmatūras paketes versiju 2.1. Ja nu kāds tiešām nezina, tad OpenOffice.org sastāvā ietilpst teksta redaktors Writer, programma darbam ar elektroniskajām tabulām Calc, programma prezentāciju veidošanai Impress, matemātisko formulu redaktors Math, grafiskais redaktors Draw un datubāzu programma Base. Jaukākais ir tas, ka šis programmu kopums apmierina, kā minimums, parasta biroja darbinieka prasības, pie tam nemaksā ne santīma un šķiet, ka dažkārt piedāvā iespējas, kuras mums visiem zināmā Microsoft Office gadījumā, iespējams, būtu jāpiepērk papildus.

Minēšu piemēru. Pavisam nesen man savajadzējās Microsoft Word dokumentu saglabāt PDF formātā. Sākumā es konstatēju, ka superpopulārais un arī superdārgais Microsoft darinājums tādu iespēju nepiedāvā. Pirmie meklējumu rezultāti, kā jau bija sagaidāms, noveda mani pie firmas Adobe, kas ir PDF formāta izstrādātāja. Bizness paliek bizness, Adobe piedāvā par brīvu tikai lasīt PDFus, bet pārējais ir par naudiņu. Tad, kad sarūgtināts es jau gribēju ķerties pie tālākas garas Google meklēšanas rezultātu caurskatīšanas un eksperimentiem, kas pēc manas pieredzes pārsvarā gadījumu tikai piemēslo Windows, atcerējos par OpenOffice.org.

Izrādījās, ka OpenOffice.org dara man vajadzīgo, turklāt zibenīgi. Intereses pēc esmu apskatījies, kā tas notiek no Microsoft Word ar Adobe maksas piedevām. Atvainojiet, negribu. Diemžēl nav bijis pietiekoši laika iedziļināties biroja programmatūras pakešu niansēs un man jau arī, tāpat kā ļoti lielai daļai datoru lietotāju Latvijā, nav nekādu dižo biroja paketes funkcionalitātes prasību. Tas, kā OpenOffice.org man izlīdzēja, visdrīzāk nav vienīgā tās priekšrocība, neskaitot nulles cenu.

Atgriežoties pie OpenOffice.org 2.1, izstrādātāji ir novērsuši programmās dažus desmitus kļūdu un uzlabojuši stabilitāti. Programma Impress darbam ar prezentācijām tagad ļauj izmantot vairāk kā vienu monitoru, bet datu bāzē Base uzlabots darbs ar Microsoft Access failiem. Izstrādātāji pilnveidojuši eksporta funkciju uz HTML programmā Calc. Bez tam, OpenOffice.org programmētāji pievienojuši automātiskās paziņošanas funkciju par atjauninājumiem un paplašinājuši produkta lokalizēto versiju sarakstu.

Avots: [url=http://www.openoffice.org/]OpenOffice.org[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us