Iznākusi Firefox 4 ceturtā beta-versija

Mozilla paziņoja par Firefox 4 pārlūkprogrammas ceturtās beta-versijas pieejamību, kuras izstrāde tuvojas noslēgumam.

Agrāk jau tika ziņots, ka Firefox 4 ir jauns papildinājumu menedžeris, uzlaboti privātuma nodrošināšanas līdzekļi, ka arī atklāta WebM videokodeka atbalsts, kas ļauj pārlūkot optimizētu video tieši pārlūkprogrammā un uz visām platformām.

Turklāt, ir uzlabots JavaScript un HTML 5 atbalsts. Zināmas izmaiņas notikušas interfeisam: tā, ielikumu rinda ir izvietota loga augšējā daļā, bet pieeju izvēlnes punktiem atklāj taustiņš augšējā kreisajā stūrī.

[img]http://datuve/images/upload/20100826141457.jpg[/img]

Bez tradicionālās lentes ar tabu un saraksta nosaukumiem, Firefox 4 ir atsevišķs vizuāls risinājums, kas var noderēt tiem, kas pieradis strādāt ar lielu skaitu atvērtu lapu. Pārlūkprogrammas ceturtajā beta-versijā ir realizēta jaunā Panorama sistēma, kas ir paredzēta ielikumu organizācijai. Lietotāji varēs apvienot atvērtos ielikumus grupās ar vieglu peles kustību (drag’n’drop). Katrai grupai var piešķirt nosaukumu. Grupas var mainīt, papildināt, dzēst utt. Tādējādi, panorama ļauj atteikties no tā, lai atvērtu vairākus pārlūkprogrammas logus, bet katrā no tiem – vairākus ielikumus. Tā vietā var pārvietoties starp ielikumu grupām, paliekot vienā logā.

Cits svarīgs jauninājums – Sync funkcija. Ar tās palīdzību var sinhronizēt ielikumus, mājas lapu apmeklējuma vēsturi, paroles, formu autoaizpildīšanas datus un citus uzstādījumus starp dažādiem datoriem. Turklāt, Mozilla taisās realizēt Firefox 4 automātisku atjauninājumu sistēmu.

Mājas lapu pārlūka testa versiju Windows, Mac OS X un Linux var lejuplādēt šeit – http://www.mozilla.com/en-US/firefox/beta/; pieejams modifikācijas 39 valodās.

Kā avots izmantotas Mozilla un TechConnect Magazine.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us