Šoreiz ieskatīsimies nesen iznākušajā openSuSE 11.2 Linux versijā. openSUSE ir Novell sponsorēts un kopienas veidots bezmaksas Linux distributīvs. openSUSE ir viennozīmīgi viens no populārākajiem Linux distributīviem, pēc DistroWatch datiem, openSUSE ieņem 3. vietu populārāko Linux starpā. Pēc 11 ilgiem gaidīšanas mēnešiem beidzot ir iznācis openSUSE 11.2. Uzlabojumi ir diezgan ievērojami, jauna KDE 4.3.1 versija, GNOME 2.28, jaunākais Linux kernelis – 2.6.31, Firefox 3.5, bet par visu pēc kārtas.
[b]openSUSE Darbavisrsma[/b]
Kā vienmēr, openSUSE piedāvā visu, kas vajadzīgs pilnvērtīgam darbam ar datoru. Jaunajā versijā, KDE būs izvēlēta kā “noklusētā” darbavirsma. Šāds lēmums tika pieņemts jo lielākā daļa openSUSE lietotāji izvēlas tieši šo darbavirsmu. Tas gan nenozīmē, ka nebūs iespēja izvēlēties GNOME, Xfce vai citas darbavirsmas, bet gan tikai atvieglos openSUSE uzstādīšanu lietotājiem, kuri nezina kādu darbavirsmu izvēlēties.
KDE 4.3 sevī ietver diezgan nozīmīgus atjauninājumus. Tas sevī iekļauj jaunu, atjauninātu tīkla pārvaldīšanas sistēmu, kā arī Firefox un OpenOffice.org tagad ir labāk integrēts darbavirsmā. openSUSE un KDE komanda sadarbojās, lai kopīgiem spēkiem padarītu KDE pēc iespējas labāku un lietotājiem pievilcīgāku.
GNOME 2.28 darbavirsma tiek piedāvāta kā alternatīva KDE darbavirsmai lietotājiem, kuri ir pieraduši ar to strādāt. Šī versija sevī iekļauj pavisam jaunu un pievilcīgu izskatu, uzlabotu programmu atjaunināšanas rīku, atjauninātu Webcam un video apstrādes programmu un daudzus citus uzlabojumus, lai gatavotos jaunajai GNOME 3.0, kurš iznāks 2010. gadā.
Abas šīs darbavirsmas sevī ietver jaunāko OpenOffice 3.1 versiju, un mikroblogu rīkus Gwibber (GNOME) un Choqok (KDE) ar kuriem iespējams lietot tādus mikroblogošanas servisus kā Twitter.
[b]Failu sistēma un sistēmas konfigurācija[/b]
Kaut arī openSUSE 11.2 visievērojamākie ir darbavirsmas uzlabojumi, ir arī vairāki uzlabojumi, kuri lietotājam nav tik pamanāmi.
Runājot par datu glabāšanas uzlabojumiem, tagad ir iespējaspēja šifrēt visu cietā diska saturu, ieviešo papildus drošību lietotājam. Lietotāji var izmantot arī nākamās paaudzes failu sistēmas – Ext4 un btrfs. Ja Jūs vēlaties uzzināt vairāk par jaunā kodola funkcijām jūs variet doties uz KernelNewbies.org un apskatīt “cool stuff” sadaļu, kurā ir detalīzēti aprakstīts, kā jaunās failu sistēma darbojas
Ja vēlaties openSUSE pārvaldīt attālināti ar Web interfeisu, ir iespējams uzstādīt WebYaST rīku, taču šī rīka izstrāde atrodas beta stadījā un notiek aktīvs darbs pie šī rīka izstrādes.
Beidzots ir pilnībā izstrādāts “zypper dup” rīks, kurš piedāvā iespēju atjaunināt distributīvu no vecākas versijas. Kaut arī šo iespēju bija iespējam izmantot agrāk, tā nebija līdz galam izstrādāta un varēja raksties problēmas atjaunināšanā.
Lejuplādē openSUSE 11.2 – [url]http://software.opensuse.org/112/en[/url]