Iznācis Brīvības CD

Latvijas Universitātes [url=http://linux.edu.lv/]Linux Centrs[/url] sadarbībā ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas atklātā pirmkoda atbalsta grupām izveidojis kompaktdisku Windows™ videi, kurā apkopojis populārākos brīvās programmatūras produktus ar aprakstiem un instalācijām lietotājam ērtā saskarnē.

Diskā var atrast 53 brīvi izmantojamas un izplatāmas programmu paketes visiem populārākajiem datora pielietojumiem. Saskarne un programmu apraksti ir lasāmi latviešu, lietuviešu, igauņu, krievu un angļu valodās. Brīvības CD iekļautās programmatūras izmantošana var ietaupīt simtiem un pat tūkstošiem latu programmatūras licencēs katram datoram.

Populārākie produkti šinī komplektā ir: OpenOffice biroja programmatūras pakete, kas ir analoģiska Microsoft Office™ paketei un satur teksta apstrādes, izklājlapu, un prezentāciju rīkus; Firefox pārlūkprogramma kā alternatīva Internet Explorer™ pārlūkprogrammai; GIMP attēlu redaktors ar Photoshop™ līdzīgām iespējām; Inkscape vektorgrafikas redaktors; Dia diagrammu veidošanas rīks; VLC video atskaņotājs; InfraRecorder CD un DVD disku rakstīšanas programma; un citas populāras programmas.

Kompaktdisku var iegādāties Maxima lielveikalu ķēdes veikalos visā Baltijā. Tā cena Latvijā – 2,99Ls. Lielām partijām ir iespējamas atlaides un noformējuma maiņas iespējas. Tāpat iespējami īpaši laidieni valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī citiem izplatīšanas tīkliem. Visi ieņēmumi no šī kompaktdiska pārdošanas tiks novirzīti atklātā pirmkoda programmatūras lokalizēšanai.

Ar diskā pieejamajām programmām var iepazīties [url=http://atveries.lv]http://atveries.lv[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us