Izmantojot reklāmas tiešsaistē, kiberzagļi piesaista jaunus darbiniekus

Organizētas kiberzagļu grupas aicina darbā jaunus darbiniekus, ievietojot internetā reklāmas ieinteresētajiem noziedzniekiem. [url=http://www.secureworks.com/]SecureWorks[/url] analītiķi paziņojuši, ka tiešsaistē reklamējas vairākas zagļu apvienības, kas piedāvā samaksu 180 ASV dolāru apmērā par 1000 ļaundabīgās programmatūras lejupielādēm ASV un Eiropas iedzīvotāju datoros.

Atlīdzība netiek piedāvāta klientiem, kas inficē Krievijas iedzīvotāju datorus, tādēļ ir pamats uzskatīt, ka šie kibernoziedznieki paši atrodas Krievijā vai kaut kur citur Austrumeiropā. Pie jaunajiem darbiniekiem nauda nonāk ar WebMoney, PayPal, e-gold, Western Union, ePassporte un MoneyGram palīdzību. Ļoti grūti ir noteikt precīzu skaitu datoru, kurus šādas grupas inficē, jo nav īsti skaidrs, kā tās darbojas.

Federālais izmeklēšanas birojs uzskata, ka kibernoziedzības biznesā ir iesaistīti vairāki miljoni ASV dolāru un tas piesaista aizvien vairāk noziedznieku. Viegla un ātra naudas iegūšana ir tas, kas noziedzniekus pievilina, turklāt iespēja tikt notvertam okeāna otrā pusē ir daudz mazāka. 2008.gadā kibernoziegumos tika nozagti 264 miljoni ASV dolāru, un tiek uzskatīts, ka pagājušajā gadā summa bijusi vēl lielāka.

„Internetā apgrozās simtiem miljardu ASV dolāru,” skaidroja FIB Kibernoziegumu nodaļas direktora vietnieks ziņu aģentūrai Reuters pagājušajā gadā. „Tieši tāpēc šī problēma pavisam noteikti kļūst aizvien lielāka.” Drošības analītiķi uzskata, ka kibernoziedzības apjoms un tā radītie draudu tikai turpinās augt, it īpaši tādēļ, ka Ķīnā, Krievijā un Austrumeiropā turpina attīstīties organizētas noziedznieku grupas.

[url= http://www.dailytech.com/Cyberthieves+Using+Online+Ads+to+Recruit+New+Employees/article17589.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us