Izmaiņas AMD procesoru klāstā

Šis gads tuvojas beigām un AMD kompānijai tas ir bijis pietiekoši sekmīgs. Athlon 64 procesori, kuri tika prezentēti iepriekšējā gadā, šogad tika piedāvāti pārdošanā, un uz šodienu viņu cenas jau ir pietiekoši zemas, lai tos varētu iegādāties arī parastais patērētājs. No piedāvājuma skatapunkta AMD veicas labi, kompānijas mapē ir pāris procesoru, kuri pārspēj Intel top-procesorus vairākos rādītājos. Ar tik lieliskiem rādītājiem AMD būtu jāskatās nākotnē ar pārliecību, bet vai tas tā ir?

Nākošajam gadam ir jākļūst par gadu, kurā patēriņa tirgū parādīsies vairākkodolu procesori. Pašlaik tas attiecas uz 2-kodolu pocesoriem, bet nav tālu nākotne, kad parādīsies procesori ar 4 un vairāk kodoliem. Bet tas vairāk attiecas uz Hi-End tirgus daļu, kura ne visiem ir pieejama. Daudz interesntāka ir budžeta un mainstream procesoru tirgus daļa – tieši pārdošana šajā tirgus daļā nes vislielāko peļņu kompānijai.

Palūkosimies uz procesoru AMD Athlon 64 jauno tirgus sadalījumu:
[img=/images/upload/amd64.jpg]AMD Athlon 64[/img]
Redzam, ka ir nedaudz izmaiņu – parādījies Athlon 64 3700+ procesors Socket 939 ligzdai. Vēl nav zināms uz kādas bāzes viņš tiks prezentēts, bet domājams, ka uz Venice ar 512Kb otrā līmeņa kešatmiņu un SSE3 atbalstu. Takts frekvence arī vēl nav zināma. No nākošā gada projām iet arī daži no iepriekšējiem modeļiem.

Tagad par AMD Sempron procesoriem:
[img=/images/upload/amdSemp.jpg]AMD Sempron[/img]
Kas attiecas uz šo budžeta klasi, tad prom aiziet visa Socket A klase. Bet iepriecina, ka parādās uzreiz trīs jauni Sempron procesori Socket 939 ligzdai, ar reitingiem no 3000+ līdz 3400+. Un parādīsies arī Sempron 3200+ Socket 754 ligzdai.

Bet kas mūs sagaida AMD Server klasē?
[img=/images/upload/amdServ.jpg]AMD Server[/img]
Liekas, ka šis produkts ir pietiekami labi pārstāvēts, jo AMD pašlaik neplāno to vidū nekādu izmaiņu.
Tas arī būtu īsumā viss par AMD nākošā gada plāniem.

Avots: [url=http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2303]anandtech.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us