iSuppli: HDMI un DisplayPort paliks paredzētajās sfērās

Izklaides sfērā aizvien straujāk ienāk divi jauni standarti – augstas izšķirtspējas multimediju interfeiss (HDMI) un DisplayPort. Lai arī katrs no šiem standartiem tika veidots ar citu domu un pielietojumu, HDMI atrodams arī datoru monitoros, tādējādi it kā konkurējot ar DisplayPort. Tirgus izpētes kompānija iSuppli lēš, ka tas neietekmēs tirgu un DisplayPort paliks kā nākotnes datora-monitora savienojums, savukārt HDMI – kā elektronikas-TV standarts.

Kompānijas prognozes liecina, ka ierīces ar DisplayPort līdz 2012. gadam būs pārdotas vairāk nekā 263 miljonu vienību apmērā (pirmie šāda veida produkti tika prezentēti 2007. gadā), savukārt mājas izklaides jomā populārais HDMI līdz šim pašam gadam tiks izmantots jau teju 773 miljonos produktu (2007. gadā – 193 miljoni). „Mēs uzskatām, ka DisplayPort saskarsne būs veiksmīgs turpinātājs VGA standartam galddatoru monitoros videokartēs, kā arī klēpjdatoros. Tiesa, arī HDMI izaugsmes vide datoru tehnoloģijās būs labvēlīga,” skaidro Rendijs Lavsons (Randy Lawson), digitālās TV un monitoru vecākais analītiķis no iSuppli.

[img]/images/upload/displayport_vs_hdmi.gif[/img]
Pagaidām datorproduktu saimē izteiktāks līderis ir HDMI, taču iSuppli uzskata, ka līdz 2010. gadam šo vietu ieņems tieši datoram izstrādātais standarts – tas tiks panākts ar OEM jeb rūpnīcas datoru komplektēšanu nevis ar VGA, bet ar DisplayPort augstas izšķirtspējas risinājumiem. Kamēr DisplayPort varētu būt veiksmīgs DVI un VGA aizstājējs, HDMI ietekme varētu arī nemazināties – standarta 1.3 versija aizvien vairāk pierāda sevi kā mājas elektronikas pareizā izvēle.

Tātad – ja plānojat iegādāties jaunu datoru vai videokarti, kas netiks mainīti tuvāko gadu laikā, ir vērts ieskatīties jaunāko tehnoloģiju lauciņā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us