iSuppli: AMD joprojām zaudē savu tirgus daļu

Par spīti tam, ka Advanced Micro Devices pēdējā laikā aizvien labāk spējuši apmierināt patērētāju vēlmes, piedāvājot veiktspējīgus un tajā pat laikā lētus produktus, kompānijas konkurētspēja salīdzinājumā ar X86 procesoru grandu Intel joprojām ir zemā līmenī.

Gada pirmajā ceturksnī AMD kontrolējuši 13% no pasaules centrālo procesoru tirgus, un tas ir par 1,1% mazāk nekā 2007. gada pēdējā ceturksnī. Kontrastējoši, Intel uzlabojuši savus rādītājus par 1,2%, tādējādi tiekot pie 79,7% no kopējā „pīrāga”.

[img]/images/upload/amd_intel_comparison.jpg[/img]
Neskatoties uz nemitīgo AMD tirgus daļas svārstīšanos, iSuppli analītiķi uzskata, ka kompānijai nav pamata uztraukumam: „Intel īstermiņā uzvarējis gada pirmā ceturkšņa cīņu. Pēdējo 12 mēnešu laikā AMD jau atguvis daļu no zaudētā un kompānijas produktu piedāvājums kļuvis daudz spēcīgāks, jo īpaši galddatoru jomā. Patērētājiem nenoliedzami sāk patikt AMD procesori,” skaidro Metjū Vilkinss (Matthew Wilkins), iSuppli analītiķis.

Tiesa – salīdzinot pirmā ceturkšņa rādītājus pirms gada un tagad, situācija ir cerīgāka. AMD kontrolēja par 2,2% mazāk nekā šobrīd, savukārt Intel pa spēkam bija tikt pāri 80 procentu robežai. Jāatzīst, garām tie laiki, kad AMD pa spēkam bija ceturtdaļas tirgus iekarošana.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us