IST piedāvā ģeneratoru, kas atkritumus pārvērš enerģijā

Daži uzņēmumi ar vēja un saules enerģijas palīdzību cenšas samazināt tēriņus par elektroenerģiju un padarīt uzņēmumu videi draudzīgāku. Savukārt IST piedāvā jaunu risinājumu – samazināt izmaksas par atkritumu savākšanu, tajā pašā laikā ražojot videi draudzīgāku elektroenerģiju un siltumu.

Ģenerators, kura nosaukums ir Green Energy Machine (GEM), var tikt vienkārši novietots uzņēmuma autostāvvietā. Visus atkritumus ģeneratorā gan nevarēs mest iekšā – no metāla un stikla enerģiju radīt neizdosies, tos IST iesaka nodot pārstrādei. Taču pārtiku, kartonu, plastmasu un lauksaimniecības atkritumus droši var likt ģeneratorā.

[img]/images/upload/20090119235118.jpg[/img]
Lai gan diezgan izvēlīgs, ģenerators ir patiešām „zaļš”. Tas izmanto gazifikācijas procesus, izdalot mazāk oglekļa izmešu un citu gāzu nekā sadedzināšana. Daudzi jauni alternatīvās enerģijas uzņēmumi vēlas izmantot gazifikāciju enerģijas radīšanai no biomasas, taču IST tas ir pilnībā izdevies.

Ģenerators sākumā sasmalcina atkritumus un izveido granulas. Ar tām tiek uzpildīts gāzģenerators, kas rada sintētisku gāzi, kura sastāv no ūdeņraža un oglekļa monoksīda. Tālāk šī gāze tiek sadedzināta dabasgāzes mikroturbīnā, kas pēc IST vārdiem ir visefektīvākā. Paiet apmēram divas stundas kamēr ģenerators sāk darboties ar saražoto enerģiju, tādēļ lielākā daļa oglekļa izmešu rodas sadedzinot sintētisko gāzi.

[img]/images/upload/20090119235146.jpg[/img]
Šī ierīce dienas laikā no trīs tonnām atkritumu spēj izmantot 95 procentus zaļās enerģijas radīšanai. Pārējie pieci procenti tiek pārvērsti pelnos. IST pieļauj, ka daži uzņēmumi atkritumu savākšanai maksā pat 200 tūkstošus dolāru gadā, tāpēc šī ierīce drīz vien atmaksātos. Ar trīs tonnām atkritumu dienā ģenerators spēj radīt labu daļu no elektroenerģijas un siltuma, kas nepieciešams ēkai ar ~18,5 tūkstošu kvadrātmetru lielu platību un 500 darbiniekiem.

[img]/images/upload/20090119235210.jpg[/img]
IST mērķē uz pieticīgu sākumu, cerot šogad pārdot no pieciem līdz desmit ģeneratoriem. Lai gan uzņēmumi parasti cer uz valdības atbalstu vai nodokļu atvieglojumiem jaunu ierīču uzstādīšanā, IST vadītājs Heibers uzskata, ka GEM iegādei varētu bez tā iztikt. Ražojot 120 kW elektroenerģijas un divreiz vairāk siltuma dienā no trim tonnām atkritumu, ģenerators palīdz ietaupīt daudz naudas. GEM cena ir 850 tūkstoši dolāru, taču IST uzskata, ka četru gadu laikā tas būtu sevi atpelnījis.

Taču šajā jomā IST pastāv arī konkurenti. ASV armija Irākā izmēģina ar atkritumiem darbināmus ģeneratorus, savukārt Bostonas uzņēmums Ze-Gen vēlas izmantot līdzīgus gazifikācijas procesus, taču ieviešot savākšanas shēmu un lielāku ģeneratoru.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us