iRobot laiž klajā jaunāko Braava putekļu sūcēju

irobot

Masačūsetsā radītā kompānija iRobot piedāvā dažnedažādus Roomba vakuuma putekļsūcējus – sākot ar grīdai un beidzot pat ar baseinam paredzētajiem. Šoreiz robotikas kompānija ir izstrādājusi iRobot Braava Jet Mopping Robot putekļsūcēju, kas lieliski tīra grīdu, pie tam – tas ir samērā lēts un vienkārši modelis.

Jaunais Braava ir mazs “jet-sprying” robots, kas piedāvā trīs dažādus režīmus grīda tīrīšanai: sausā tīrīšana, mitrā tīrīšana un mitrumu uzslaucīšana. Robots ir pietiekami mazs, lai nokļūtu šaurās vietās un satīrītu putekļus, tomēr ne tik mazs, lai robots nokļūtu tādās grūti pieejamās vietās kā aiz tualetes poda. Neskatoties uz to, robots spēj sistemātiski pārslēgties (kustas turp un atpakaļ), kā arī veikt V-veida tīrīšanu – atkarībā no lietotāja iestatītā režīma.

Aptuveni kilogramu smagais robots ir aprīkots ar speciālu ūdens tvertni, kas satur aptuveni 150 mililitrus ūdens kas ir pietiekami, lai nodrošinātu aptuveni 50 kvadrātmetru grīdas mitrai vai sausai tīrīšanai. Turklāt mazgāšanas līdzeklis sastāv no speciālajām salvetēm (kuras var noņemt un nomainīt), nevis kādiem šķidrumiem, kurus pildīšana speciālajā tvertnē var aizsērēt sprauslu.

irobot

Pirms kāda laika šāda veida roboti tika radīti tikai ar vienu pogu – jaunākais iRobot ir nācis ar gudrāku veidu, kā likt robotam darīt tavus pavēlošus darbus – robota iekšpusē ir iebūvēta speciāls optisks sensors, kas spēj nolasīt speciālās tīrīšanas salvetes veidu, kādu saimnieks ir ievietojis, tā rezultātā – robots saprot, kāda veida darbs ir jāpilda.

Viss izklausās tiešām labi, taču diemžēl jaunākajam Braava putekļsūcēju robotam trūkst dažas no tā priekšteča iRobot Roomba labākajām funkcijām – to nevar vadīt ar tālvadības pulti vai caur mobilā telefona aplikāciju, kā arī robots pats nedosies uz lādēšanas ierīci enerģijas atjaunošanai. Tomēr ņemot vērā Braava plusus, tas neapšaubāmi lieliski kalpos un neatpaliks no pārējiem iRobot putekļsūcējiem.

Šis nav pirmais Braava putekļsūcēja robots no iRobot kompānijas, bet ir skaidrs, ka šoreiz iRobot vēlējās radīt iespējami vienkāršu modeli, salīdzinot ar iepriekšējo modeli Braava 380t, kurai ir trīs dažādas pogas, daudzas reiz lielākas baterijas un kas strādā ar papildu “navigation cubes”, kurā var atzīmēt tīrāmās vietas. Un šāds prieks aptuveni maksā 299 ASV dolārus.

Jau no šodienas, 15.marta, Braava Jet Mopping Rogot ir pieejams tirdzniecībā un tā cena ir zemāka par iepriekš minēto – 199 ASV dolāri. Tam komplektā ir iekļauts daudz dažādu tīrīšanas salvešu – pēc to izmantošanas jaunas nāksies iegādāties atsevišķi: 10 tīrīšanas salvetes maksās aptuveni 7 ASV dolāri.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us