Ir apstiprināts vienots mobilo ierīču uzlādēšanas standarts Eiropā

Pirmie telefoni ar universālo savienotāju lādējamai ierīcei nonāks pārdošanā Eiropas Savienībā jau 2011.gadā.

Eiropas elektrotehnikas standartizācijas komiteja (CENELEC) un Eiropas sakaru standartu institūts (ETSI) apstiprinājuši mobilo telefonu ar universālu savienotāju lādēšanas ierīcei ražošanas standartus, ziņo Computerworld. Standartus apstiprināja arī Eiropas Komisijā.

Universāls savienotājs balstīsies uz Micro-USB interfeisa un ļaus patērētājiem izmantot vienu mobilo ierīci dažādu telefonu ražotāju lādēšanai. Izstrādājot universālo „lādētāju” tika ņemti vērā drošības un energoefektivitātes noteikumi. Par vēl vienu argumentu tā labā kļuva apkārtējās vides saglabāšana: lietotājiem nebūs nepieciešamības izmest veco lādētāju ja viņš iegādāsies citu telefonu.

[img]http://datuve/images/upload/20110106051442.jpg[/img]

«Universālā lādēšanas ierīce atvieglos dzīvi patērētājiem, saglabās apkārtējo vidi un nesīs ienākumus biznesam”, — paziņoja Antonio Tajani (Antonio Tajani), Eiropas komisārs rūpniecības un uzņēmējdarbības jautājumos. 2009.gadā universālā savienotāja ieviešanu atbalstīja 14 ražotāji, tai skaitā Apple, Motorola, Nokia, RIM, Samsung un Sony Ericsson.

Vienīgais lielais mobilo telefonu ražotājs, kurš atteicies parakstīt vienošanos, ir HTC. Pirmie aparāti ar universālo savienotāju parādīsies pārdošanā Eiropas Savienībā jau 2011.gadā.

Kā avots izmantota ECNmag.com.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us