iPod vairs nav Apple prioritārais ienākumu avots

Šīs tūkstošgades sākumā Apple kults nebija tik izplatīts. Kompānija bija Microsoft ēnā, tai nebija teju nekāds apgrozījums datoru jomā un bija nepieciešamība izvēlēties sfēru, kurā cīnīties. Radās iPod. Ierīce, kas 7 gadus bijusi Apple slavas cēlāja nu vairs nav galvenais kompānijas ienākumu avots, to ir pārspējuši datori un telefoni.

iPod ne tikai uzlaboja Apple finanšu rādītājus, bet arī padarīja kompāniju par atpazīstamu tēlu visā pasaulē – mazais mūzikas atskaņotājs ļāva mūziku „aiznest” patērētājam. Piecu gadu laikā iPod kļuva par ikonu un 2006.gada pirmajā ceturksnī Apple kontos ienesa 55,6% no visiem kompānijas ieņēmumiem. Pašreiz iPod ir MP3 atskaņotāju karalis, taču tas vairs nav tik būtisks pašai kompānijai – līdz ar ierīces izmēru samazināšanos, samazinājusies arī atskaņotāja nozīme biznesā.

[img]/images/upload/ipodscale.png[/img]
[img]/images/upload/applescale.png[/img]
Analītiķis Endijs Zakijs (Andy Zaky) stāsta, ka Apple ir auguši un viņu bizness paplašinājies, tādēļ šī finanšu gada pēdējā ceturksnī iPod saime kompānijas kontos „ieripinājusi” tikai 14,21% no kopējiem ieņēmumiem. Analītiķis skaidro, ka Apple regulāri ziņo par pārdošanas rādītājiem, kas dubultojušies un nav brīnums, ka iPod devums kompānijas kontā samazinājies. Pēdējos gados izveidojies riņķa dancis – kompānijas ražoto MP3 atskaņotāju popularitāte palielinājusi Mac datoru un OS X popularitāti, savukārt Apple kopējā popularitātes palielināšanās liek pirkt tieši šīs kompānijas ražojumus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us