iPhone plusi un mīnusi

Praktiski visās ziņu lapās jau ir ticis rakstīts par jauno (nu jau ne tik jauno) Apple iPhone telefonu.
Tiešām, par telefonu kā ierīci – tas ir lauzis visus priekšstatus, ka kaut ko tādu var pasniegt tik neierastā formā un pats galvenais ir (multi skārienjutīgs displejs) – laikam tā būtu pareizi to saukt latviski.
Labi, bet tagad pie manas iecerētās tēmas…

[b]Būšu riebīgs un sākšu ar slikto![/b]
Kā vienu no būtiskākajiem mīnusiem, kas man kā lietotājam ir diezgan svarīga funkcija, ir SMS atskaites trūkums. Uz savas vecās Nokia es vienmēr varēju redzēt vai vēstule ir aizgājusi saņēmējam, vai nav, bet iPhone šadu pakalpojumu nepiedāvā. Priekš īsziņām pat nav nekādu iestatījumu. Burtiski – sūti un saņem.

Pats gan neesmu nekad šo priekšrocību izmantojis, bet telefonam nav Bluetooth. Nu ir jau tas Bluetooth, bet tas nav tāds kādu visi iedomājas – respektīvi tas nav savietojams ar nevienu citu ierīci kā tikai speciālu iPhone paredzētu Bluetooth austiņu. Kur nu dziesmu vai citu datu pārsūtīšana/saņemšanu no kāda cita telefona. Piezīmēšu, ka [i]aifonā[/i] pat nav tādas funkcijas kā sūtīt dziesmu caur Bluetooth vai kādā citā veidā (ir hakeru aplikācijas, kas piedāvā dziesmas sūtīt caur e-pastu, bet tas arī viss). Bildes gan var sūtīt caur e-pastu, tiesa gan samazinātā izmērā, bet arī tam ir entuziastu taisīta aplikācija kas atļauj bildes sūtīt pilnā izmērā.

Nereti sanāk rakstīt īsziņas esot kustībā, bet uz šī telefona to izdarīt ir gaužām sarežģīti. Pirmkārt, telefona virsma ir no metāla – tas var/mēdz izslīdēt no rokām. Un otrkārt, ejot ir diezgan sarežģīti spaidīt burtiņus pa to displeju (labāk ir apstāties un tad rakstīt).

Tam NAV FM Radio, kā to apgalvo daži Latvijas Interneta veikali!

Latvijā tas ir dārgs (bet, ja ir [i]gali[/i], vai brauc uz štatiem, var dabūt par saprātīgu/pieņemamu – adekvātu cenu).

Telefonā ir Safari Interneta pārlūks. Viss ir jauki, bet tam ir viens mīnuss – tas nespēlē Flash formāta video. Tiesa gan, ir alternatīva, bet tikai testa režīmā.

Safari neatbalsta windows-1257 kodējumu, tātad tās Latvijas mājas lapas, kas izmanto šo kodējumu, rādīsies ar ķeburiem – diemžēl Datuve ir viena no tām.

Kā pēdējo būtisko mīnusu varu pieminēt to, ka iPhone pēc noklusējuma nav MMS atbalsts, bet arī šo iespēju labie hakeri ir uzprogrammējuši kā atsevišķi uzstādāmu aplikāciju.

[b]Tagad pievērsīsimies labajam![/b]

Nu ļoti smuka mantiņa! Teikšu, kā ir – esmu devis to pusmūža onkuļiem paturēt un visi kā viens atplaukst bērnišķīgā smaidā 🙂
Internets – par to laikam stāsta visos Interneta stūros un nestūros – tas ir lielisks! Te vairāk neko nevarēšu piebilst..
Ļoti patīk SMS saraksts, kas ir vēstures formā, un iespēja pa tiešo uzspiest uz atsūtīto web adresi vai tel. numura – principā šāda funkcija ir pieejama daudzos telefonos, bet šeit tas ir pasniegts pārskatāmā un ērtā formā.

Precīzāk bildēs
[img]/images/upload/ser34wq1.jpg[/img]

No sākuma īsziņas rakstīt ir diezgan pagrūti – bakstīt pa stiklu ir diezgan nepierasti, bet pēc divām, trim dienām sanāk ātrāk kā uz vecās plastikāta tastatūras.
Ir ļoti ērts un liels kalkulators – tas man laikam patīk visvairāk 🙂

Baterija tiešām „tur” ilgu laiku, neskatoties uz lielo ekrānu, kas, domājams, nepatērē maz enerģijas. Ja lietojam telefonu kā parasti, tas ir – zvaniem, sms un nereti apskatamies cik ir pulkstenis, tad baterija [i]iet[/i] apmēram 4 – 6 dienas.
Ja klausamies mūziku, zvanam, sms, skatamies video – tad tikai 1 – 2 dienas.

[b]Kopsavilkums:[/b]
Diez ko daudz plusu nav – vai ne? Vairāk jau bija to mīnusu, bet kā lielu plusu varu noteikti atzīmēt paša telefona konceptu, dizainisko vienkāršību ne tikai izskatā, bet arī tā lietošanā. Teiksim tā: „Mantiņa ar ko visu laiku gribas spēlēties”.
Ik pēc viena, diviem mēnēšiem iznāk iPhone programmatūras atjauninājumi, tādēļ, domājams, ka visi šeit augstākminētie mīnusi ar laiku tiks izlaboti.
Vēl viena labā vēsts – Apple februārī laidīs klajā iPhone SDK, kas programmētājiem atvērs durvis vaļā pavisam un tad mēs varam gaidīt visādus brīnumus, tai skaitā arī Firefox pārlūku, SMS atskaites un ko nu kurš vien kāros 🙂

Paldies! Tas šoreiz viss 🙂

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us