iPhone iemācīts tulkot izkārtnes un ēdienkartes

Amerikas kompānija Quest Visual izlaidusi mobilo pielikumu Word Lens, kas spēj ātri tulkot frāzes, rakstītas svešvalodā, ziņo TechCrunch.

Novirzot viedtelefona kameru uz izkārtni vai norādi ar tekstu svešvalodā tūrists ar Word Lens pielikuma palīdzību varēs ātri iegūt tā tulkojumu. Pielikums ir orientēts uz tūristiem, kuri nepārzina tās valsts valodu, kurā ir ieradušies. Word Lens ļaus uzzināt, kas ir rakstīts uz ielu izkārtnēm un norādēm, ka arī iztulkos frāzes no ēdienkartes.

Lai iegūtu frāzes tulkojumu, nepieciešams pavērst viedtelefona kameru. Uz ierīces ekrāna teksts svešvalodā tiks nomainīts ar tekstu dzimtajā valodā. Pielikums izmanto tā saucamo „papildinātās realitātes tehnoloģiju”, kad virtuālie objekti (dotajā gadījumā – tulkojuma teksts) tiek uzlikti uz reālās pasaules objektiem.

[img]http://datuve/images/upload/20101222013254.jpg[/img]

Pagaidām Word Lens prot tulkot no spāņu valodas uz angļu un otrādi, bet izstrādātājs sola, ka tiks pievienotas citas valodas. Pielikums tiek pārdots iTunes un maksā $4,99 par katru tulkojuma virzienu. Programma darbojas uz iPhone 3GS un iPhone 4, ka arī uz 4.paaudzes iPod Touch pleijeriem.

Līdzīgus uzdevumus pilda arī pielikums Google Goggles, kurš pieejams Google mājas lapā beta-versijas režīmā. Bez tulkošanas tā prot atpazīt ievērojamākās vietas un skanēt svītrkodus.

Kā avots izmantota TechCrunch.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us