iPhone 3G slavas tumšā puse

Zināms, ka Apple solīja iPhone 3G cenu „pasist” zem 200 ASV dolāriem, kas arī tika darīts, taču T-Mobile šo tālruni izlēmuši piedāvāt par neticami zemu cenu – vienu eiro. Kā? Tas panākts, pateicoties daudzkārt augstākiem maksājumiem turpmāko divu gadu garumā, tādējādi ne tikai atpelnot, bet arī iegūstot papildus peļņu.

Nav noslēpums, ka iPhone ražošanas izmaksas ne tuvu nav 200 vai 300 ASV dolāri, bet gan pusotrs līdz divi tūkstoši dolāru. Šo summu jau tālruņa pirmās paaudzes laikā kompānija centās atpelnīt, tālruņus piedāvājot tikai caur mobilo sakaru piedāvātājiem, un jaunā paaudze – 3G – nav nekāds izņēmums. Nopērkot Apple iPhone, tā laimīgajam lietotājam (arī Latvijā) būs jārēķinās ar sava veida verdzību turpmāko divu līdz triju gadu garumā – periodā, kamēr tālrunis piesaistīts konkrētam operatoram. Papildus ierobežojošajam līgumam, Apple un sakaru piedāvātāji veiks vairākus „gājienus”, lai izvairītos no masveidīgas iPhone pārdošanas tā saucamajā melnajā un pelēkajā tirgū.

[img]/images/upload/iphblack.jpg[/img]
Atšķirībā no iPhone pirmās paaudzes, 3G modeli nebūs iespējams iegādāties un mājās aktivizēt caur iTunes programmu. Nu jau veikalā būs jāizvēlas piemērotākais tarifu plāns un tālrunis tur pat uz vietas tiks aktivizēts. Vairāki pasaules lielie mobilo sakaru sniedzēji jau izpauduši savus izcenojumus jaunajam Apple mobilajam telefonam. Paziņotie tarifu plāni rāda, ka iPhone 3G pircējam pēc divu gadu kontrakta beigām par iPhone papildus samaksāt iznāk apmēram 2000 ASV dolārus.

[img]/images/upload/iphone-3g-tarrifs-free-iphone.jpg[/img]

O2 operatora piedāvātās ikmēneša maksas iPhone 3G īpašniekiem. Papildus 200/300 ASV dolāriem par pašu tālruni divu gadu laikā nāksies samaksāt 1000 līdz pat 2500 un vairāk ASV dolāriem.

Tā piemēram, AT&T 24 mēnešu laikā būs jāsamaksā nedaudz vairāk nekā 2100 ASV dolāri (mēnesī pieejamas 450 bezmaksas zvanu minūtes, 200 īsziņas un nelimitēta datu pārraide), savukārt O2 piedāvās 18 mēnešu garumā maksāt apmēram 89 ASV dolārus un līdz ar iespēju lietot iPhone 3G saņemt arī 1200 zvanu minūtes, 500 īsziņas un nelimitētu datu pārraidi). Saprotams, par 40 latiem mēnesī zvanīt 20 stundas ir izdevīgi, taču āķis slēpjas tur, ka lielākā daļa no potenciālajiem lietotājiem nemaz neizmantos pusi no tarifu plāna iespējām; respektīvi – pārmaksātais rēķins segs paša iPhone izmaksas. Tātad – 200 ASV dolāri par 8 GB tālruni ir tikai „ziediņi”.

[img]/images/upload/iphonehands.jpg[/img]
Jāpiezīmē, ka eksperti joprojām prognozē, ka 25 līdz 30 procenti no tālruņiem tiks iegādāti, lai tos pārdotu citviet pasaulē – bez operatora lieguma un ārprātīgajām izmaksām divu gadu garumā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us