iPhone 12, iPhone 12 Mini, Pro un Pro Max salīdzinājums

iPhone12

Apskatīsim jaunākos Apple iPhone 12, Mini, Pro un Pro Max tirgū pieejamos modeļus. Jo gudrāki tie kļūst, jo vairāk tiem parādās jaunu funkciju. Šajā rakstā apskatīsim jauno Apple viedtālruņu plusus un mīnusus.

iPhone 12

Kamera

Tāpat kā iepriekšējam modelim, arī iPhone 12 ir divas 12 MP aizmugurējās kameras – viena platleņķa un viena īpaši plata leņķa kamera. Atšķirība ir tāda, ka jaunais iPhone var piedāvāt uzlabotu platleņķa objektīvu ar ƒ/1,6 diafragmu, salīdzinot ar ƒ/1,8 diafragmu, kas bija iPhone 11 ierīcēs. Tas nozīmē, ka kamerā var iekļūt vairāk gaismas, kas uzlabo fotografēšanu vājā apgaismojumā . Apple saka, ka atjauninātā platā kamera nodrošina pat par 27% vairāk gaismas nekā iPhone 11 kamera.

Ir uzlabots arī nakts režīms, kas darbosies ne tikai aizmugurējā, bet arī priekšējā kamerā. Jaunā “Smart HDR 3” sistēma ļauj gudri pielāgot fotoattēlu baltā balansu, kontrastu, tekstūru un piesātinājumu, pateicoties mašīnmācīšanās tehnikai. Šajā tālrunī paliks visas pārējās iPhone 11 ieviestās jaunās funkcijas: 2x optiskā tālummaiņa, 5x digitālā tālummaiņa, “True Tone” zibspuldze ar “Slow Sync”, optiskā attēla stabilizācija, portreta režīms un tā efekti.

Runājot par fotografēšanas iespējām, iPhone 12 atbalstīs HDR video ierakstīšanu ar “Dolby Vision” ar ātrumu līdz 30 kadriem sekundē, kā arī „Night mode time-lapse“. 

Dizains un displejs

Viena no visspilgtākajām iPhone 11 un iPhone 12 atšķirībām ir ekrāns. “Liquid Retina” LCD ekrāns iPhone 11, kura izšķirtspēja ir 1792×828 pikseļi, ir aizstāts ar OLED tehnoloģijas ekrānu “Super Retina XDR”, kura izšķirtspēja ir 2532×1170 pikseļi. Tas nozīmē, ka tālruņa izšķirtspēja un tajā pašā laikā spilgtums un kontrasts pat ir dubultojies. Vēl viena priekšrocība ir keramikas vairoga tehnoloģija, kas nodrošina četras reizes labāku aizsardzību pret triecieniem.

Gan iPhone 11, gan iPhone 12 ir 6,1 collu ekrāns. Tomēr jaunā dizaina un samazināto rāmju dēļ jaunais Apple tālrunis ir mazāks, plānāks un vieglāks. Tālrunis ir pieejams vienā no piecām krāsām: melnā, baltā, sarkanā, zaļā vai zilā. Abi tālruņi ir izturīgi pret putekļiem un ūdeni un līdz 30 minūtēm var izturēt iegremdēšanu maksimāli 6 metru dziļumā.

dazadu krasu telefoni no apple iphone 12 serijas

Efektivitāte

iPhone 12 tālrunī ir iebūvēts visspēcīgākais procesors – “A14 Bionic”. Šī mikroshēma ir pirmā šāda veida mikroshēma, kas izgatavota ar 5 nm tehnoloģiju. Tā ne tikai palīdz uzlabot tālruņa veiktspēju, bet arī samazina akumulatora patēriņu.

Operatīvās atmiņas apjoms ir aptuveni 4 GB, un iPhone 12 ir pieejamas trīs dažādas ietilpības: 64 GB, 128 GB un 256 GB.

Akumulators

Tie, kas ir pārliecināti, ka jaunākā Apple tālruņa akumulators kalpos daudz ilgāk nekā iPhone 11, būs vīlušies. Testi ir parādījuši, ka jaunais Apple tālrunis kalpos 8 stundas un 25 minūtes ar 5G savienojumu un 10 stundas un 23 minūtes ar 4G savienojumu. Tam ir veselu stundu īsāks akumulatora darbības laiks nekā iPhone 11.

Tomēr jaunie tālruņi atbalstīs magnētisko “Mag Safe” sistēmu, kas palīdz palielināt bezvadu uzlādes efektivitāti.

iPhone 12 Mini

Būtībā iPhone 12 Mini ir visas iPhone 12 funkcijas un priekšrocības, taču tam ir mazāks 5,4 collu ekrāns ar 2340×1080 pikseļu izšķirtspēju. Lieliski piemērots tiem, kam nepatīk lieli tālruņi, bet kuri vēlas augstas kvalitātes ierīci.

iPhone 12 Pro un iPhone 12 Pro Max

Salīdzinot ar pagājušā gada iPhone 11 Pro un iPhone 11 Pro Max, jaunajiem Apple tālruņiem ir vairākas atšķirības.

Ekrāns un dizains

Acīmredzamākā estētiskā atšķirība starp iPhone 11 Pro/Pro Max un iPhone 12 Pro/Pro Max ir mainītais malu dizains. Noapaļotās malas nomainīja leņķa formas, kas nedaudz atgādināja to priekšgājējus.

Ir viegli pamanīt, ka atšķiras arī tālruņu izmēri: Pro modeļa diagonāle ir palielināta līdz 6,1 collām, bet Pro Max – līdz 6,7 collām. Protams, arī šo tālruņu izšķirtspēja ir atšķirīga. Pro Max lepojas ar 2778×1284 pikseļu izšķirtspēju, savukārt Pro – 2532×1170. Ar iPhone 12 izlaišanu Apple ir ieviesuši savu jauno “Ceramic Shield” tehnoloģiju, kas tālruni aizsargā no triecieniem pat 4 reizes labāk. Šī tehnoloģija tiek piemērota gan Pro, gan Pro Max modeļiem.

Tālruņi ir pieejami vienā no četrām krāsām: sudraba, tumši pelēkā, zelta vai zilā. Abi tālruņi ir izturīgi arī pret putekļiem un ūdeni, tāpēc tie var izturēt iegremdēšanu maksimāli 6 metru dziļumā līdz 30 minūtēm.

Efektivitāte

Jaunajiem iPhone 12 Pro un Pro Max modeļiem, tāpat kā iPhone 12, ir iebūvēta jaudīga “A14 Bionic” mikroshēma, kas paātrina tālruni un ietaupa akumulatora enerģiju. Visiem četriem tālruņu modeļiem – iPhone 11 Pro un Pro Max un iPhone 12 Pro un Pro Max – ir 60Hz displejs. Jums būs arī iespēja izvēlēties modeļus ar 128GB, 256GB vai 512GB iekšējo ietilpību.

telefons apple iphone 12 pro majas uz datorgalda

Akumulators

Akumulatora veiktspēja ir atkarīga no tā, cik ilgi un kam izmantojat tālruni, kā arī no tā, vai izvēlaties 4G vai 5G savienojumu. Apple norāda, ka iPhone 12 Pro vajadzētu izturēt 11 stundu aktīvu lietošanu, savukārt Pro Max modelim – 12 stundas.

Kamera

Ja meklējat tālruni, kas ļauj fotografēt augstas kvalitātes fotoattēlus, noteikti jāapsver iespēja iegādāties iPhone 12 Pro vai Pro Max. IPhone 12, kam ir divas aizmugurējās kameras, ir arī trešā kamera, kā arī 12 MP telefoto kamera. Pro modelī tas varēs piedāvāt ƒ/2.0 diafragmu, bet Pro Max – f/2.2. Pro modelī Jūs varat uzņemt attēlu līdz 4x, bet Pro Max – 5x. Abos modeļos ir arī “Sensor Shift”- viens no labākajiem attēla stabilizatoriem tirgū, kas stabilizē visus objektīvus. Tālruņos ir arī “LiDar” sensors, kas palīdz tvert vislabāko iespējamo attēlu vāja apgaismojuma apstākļos.

Mēs pat nešaubāmies, ka Pro un Pro Max “Apple ProRAW” mūs pārsteigs. Šajā režīmā uzņemtos fotoattēlus var rediģēt ne tikai pašā tālrunī, bet arī ar profesionālu datortehniku. Pro modeļi ir pirmie tālruņi, kas uzņem un rediģē videoklipus, izmantojot “Dolby Vision” standartu. 4K HDR ierakstīšana ar “Dolby Vision” līdz 60 kadriem sekundē. Tas ir vienāds ar kinoteātra kvalitāti.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us