iPad tiks pie trīsdimensiju attēla jau šajā paaudzē

iPad, iespējams, tiks pie trīsdimensiju attēla jau šajā paaudzē pateicoties frontālai kamerai un izstrādātāju komandai no franču kompānijas Engineering Human-Computer Interaction Research Group. Viņi ir atraduši labu paņēmienu, kā padarīt planšetes ekrānā attēloto par trīsdimensionālu bez brillēm un dubultās bildes.

Tehnoloģijas nosaukums ir Head-Coupled Perspective. Tās “rozīnīte” ir programma, kura, izmantojot iPad kameru, seko lietotāja galvas pozīcijai. Bet bilde uz ekrāna kustās atkarībā no sejas novirzīšanas, radot trīsdimensiju efektu. Iznāk, ka ekrāns ir it kā logs blakus istabā, caur kuru ielūkojas lietotājs.

[img]http://datuve/images/upload/20110414150933.jpg[/img]

Sistēma darbojas ar jebkuriem Apple gadžetiem ar frontālo kameru, piemēram uz iPhone 4. Pagaidām, programma eksistē tikai demo versijā.

Atzīmēsim, ka planšetes vai viedtelefona 3D-ekrāna izstrādē piedalās daudzi pasaules izstrādātāji. Līdz šim brīdim kompānija LG bija līderis šajā virzienā, kura piedāvāja Optimus Pad un Optimus 3D-modeļus. Abām ierīcēm ir divas ārējās kameras, kas ļauj filmēt un uzņemt trīsdimensiju video un foto. Tomēr, to skatīšanai ir vajadzīgas speciālās brilles. Viedtelefona mazajam ekrānam brilles nav vajadzīgas, bet no tāda 3D-ekrāna ļoti ātri nogurst acis.

Kā avots izmantota CNET.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us